Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 lipca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Kowalski - Inside Outside Song
Jedyna płyta tego zespołu (pomimo męskiego imienia w nazwie, liderką była kobieta, wokalistka, Małgorzata Szczęch), który w pełni wpisuje się w nowofalową estetykę połowy lat 80., czasami blisko Maanamu. Bez wątpienia duże znaczenie ma tu udział wybitnego gitarzysty, znanego z grup Nurt i Porter Band, Aleksandra Mrożka, który doskonale łączył różne szkoły i estetyki gry, co muzycznie znacząco wyróżniało tę grupę.

The Cars - The Cars
Debiut, jeszcze znacznie inny, bardziej rockowy, a nawet punkowy niż późniejsze, coraz bardziej melodyjne i bliskie pop albumy. Nie tylko intryguje po latach, ale również w kontekście innych rewolucyjnych albumów swego czasu, jak debiut Talking Heads, w rodzimych Stanach, czy The Clash.

KISS - Love Gun
Od tego albumu zaczęła się multiplatynowa kariera grupy, do czego przyczynił się bez wątpienia tytułowy przebój, ale o wiele bardziej wyjątkowo udane trasy zwieńczone pierwszym albumem koncertowym i to właśnie w występach na żywo należy głównie rozpatrywać fenomen tej płyty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »