Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 lutego 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rena Rolska - Niech Pan mnie weźmie ze sobą do domu

Jedna z wielkich gwiazd estrady, rozpoczynająca karierę jeszcze w latach 50-tych, której udało się, pomimo mód, nagrywać i wydawać płyty jeszcze przez dwie kolejne dekady (prezentowana płyta jest z roku 1973) i która nieoczekiwanie zrezygnowała z kariery estradowej w roku 1981, ale wiele jej przebojów jest z nami do dziś, jak "Na Francuskiej", czy "Złoty pierścionek.

The Sweet Inspirations - Sweets for my sweet

Grupa, która podobnie jak nasze Alibabki zapisała się w historii muzyki zarówno autorskim repertuarem (właśnie w takiej odsłonie je poznamy) jak i współpracą z wybitnymi artystami różnych nurtów, jak Van Morrison, Wilson Pickett, czy Aretha Franklin, udanie łączyła gospel, soul blues i pop, a po kilkunastoletniej przerwie od roku 1979 reaktywowała się i nadal działa.

Reservoir Dogs - Soundtrack

Klasyczny już dzisiaj film Tarantino, to także klasyka amerykańskiej muzyki, nie zawsze znanej i popularnej u nas jak Blue Swede, czy Sandy Rogers, ale tym większa jej atrakcyjność, nawet jeżeli ktoś filmu nie widział, chociaż mamy tu także wybrane kwestie i dialogi aktorskie, co daje efekt, jakby audiobooka, ujmując to z przymrużeniem oka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »