Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
No To Co - W murowanej piwnicy
  • Drugi album grupy No To Co, to nadal typowe dla niej połączenie big bitu z polskim folklorem i jak na rok 1969 niewiele jeszcze tu spoglądania na to, co działo się na scenie muzycznej nie tylko zachodniej, ale i rodzimej. Jednak status grupy, popularność i mnóstwo koncertów pozwalało jej jeszcze nie przejmować się byciem "modnym" i dopiero kolejna dekada i zmiany składu sprawią, że spróbuje ona nieco śmielej pójść w stronę rocka.

Laskowyj Maj - Maskarada
  • Pierwszy radziecki boys band, który cieszył się w latach 80-tych i u nas dużą popularnością, zwłaszcza za sprawą piosenki "Biełyje rozy". Często złośliwie określany, jako grający swoiste "disco polo", jakkolwiek noszący w niektórych kompozycjach znamiona dosyć prostej muzyki disco, ma jednak sporo atutów i bez wątpienia klimat tamtej dekady.

Hanna Banaszak - Moknie w deszczu diabeł SP
  • Podwójny singiel wybitnej piosenkarki, tuż towarzyszeniem nie mniej znamienitego Koman Bandu przyniósł utwory bliskie muzyce zarówno pop, jak i fusion, z elementami funku. Pozostaje tylko żałować, że nie ukazała się pełnowymiarowa płyta z tych wspólnych nagrań, bo byłoby to jedno z arcydzieł polskiej fonografii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »