Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Połomski
  • W 1970 roku Jerzy Połomski miał już ugruntowaną pozycje artystyczną, a że nie interesowały go specjalnie mody, można powiedzieć, że "śpiewa swoje". Jednak z racji tego, że sam nie komponował, mamy tutaj sporo melodii adekwatnych do czasów w jakich powstały, przy czym z uwzględnieniem spójności wizerunku Artysty. Różnorodnie jest także w warstwie tekstowej od piosenek miłosnych, po lekko zabawne, aż do żołnierskich.

Neil Diamond - Serenades
  • Po wyśmienitym albumie koncertowym (który był prezentowany w audycji) z początku dekady, śmiało można powiedzieć, że wyśmienita passa Artysty trwałą i wbrew tytułowi nie mamy tutaj tylko spokojnych ballad, ale sporo ekspresyjnych utworów. I warto dodać, że chociaż rzadko wymienia się u nas Neila Diamonda jako songwritera pokroju chociażby Dylana, to tworzy on samodzielnie swój repertuar zarówno muzycznie, jak i tekstowo, co pozwala go stawiać na równi z największymi w tym gatunku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »