Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Anawa - Anawa

Kojarzona głównie jako grupa towarzysząca markowi Grechucie Anawa, po pierwszym i bardzo owocnym okresie działalności, znalazła się w 1972 roku w trudnej sytuacji. Nie tylko rozeszły się ich drogi z Markiem Grechutą, ale i dwaj inni członkowie odeszli by założyć grupę Osjan. Na szczęście pozostał na stanowisku niekwestionowany lider, Jan Kanty Pawluśkiewicz, który zaprosił do śpiewania Andrzeja Zauchę, a że fascynowała go nie tylko poezja i tzw. śpiewanie poezji, ale jazz i awangarda, wybór ten okazał się idealny i powstała genialna płyta.

London Symphony Orchestra

Gdy wielce zasłużona, z setkami płyt na koncie i jedna z najlepszych orkiestr na świecie bierze się za materiał rozrywkowy, a tu nawet stricte rockowy, muszą mieć na to pomysł. Tak właśnie jest w tym przypadku. Nie odgrywają tylko znanych melodii, ale interpretują i aranżują niezwykle ciekawie, tak, że mamy tu klasyczne utwory (m.in. Led Zeppelin, Queen, David Bowie) podane w sposób, który każdego fana rocka musi zaintrygować, a i pragnący lekkiej nuty meloman nie będzie się krzywił.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »