Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 grudnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
T.Love - Wychowanie
  • Kilka lat działała grupa T.Love ciesząc się coraz większym uznaniem fanów muzyki nowofalowej i wydając materiały na kasetach magnetofonowych, aż przyszedł upragniony studyjny materiał na winylu i droga do wielkiej sławy. Zmieniła się nieco epoka i sama grupa także coraz chętniej spoglądała w stronę chwytliwych, łagodniejszych brzmieniowo piosenek (nadal jednak z zaangażowanymi i ambitnymi tekstami z satyrycznym zacięciem), ale okazało się to idealnym patentem i zagwarantowało stałe miejsce w panteonie polskiego rocka.

Meat Loaf - Bat Out Of Hell
  • Połączenie music-hallowych melodii z ciężkim rockiem okazało się wspaniałym i oryginalnym pomysłem. I pomijając wielomilionowe nakłady tej konkretnej płyty, pozwoliło Meat Loafowi stać się wyróżniającym się wokalistom na światowej scenie i trafić do publiczności ponad gatunkami. O sile debiutu i tym, jak trudno było mu dorównać może świadczyć też to, że często wracał do niego tworząc kolejne części.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »