Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Respekt - Respekt
  • Jedyna płyta, tzw. "czwórka", jaką pozostawiła po sobie ta grupa, a była ona bez wątpienia jedną z ciekawszych jakie pojawiły się na przełomie lat 69/70. Z wielkimi ambicjami tworzenia muzyki zakorzenionej w jazzie, czerpiącej z soulu i bluesa ze wspaniałą Krystyną Prońko, która jest tu także kompozytorką części repertuaru.

Bajm - Chroń mnie
  • Trzecia płyta, po dosyć znacznych zmianach personalnych, nie przyniosła jeszcze dużych zmian stylistycznych, ale dostarczyła bez wątpienia kilku wielkich przebojów (głównie autorstwa duetu Kozidraków, ale jest o jeden wielki hit autorstwa Pietrasa, czyli "Diament i sól") i nie traci grupa także rockowego ognia.

Rush - The way it is
  • Nazwa grupy może być myląca, bo od razu przywołuje słynne kanadyjskie trio - zwłaszcza, ze w 1975 roku, kiedy się ukazała, było już ono znane i miało płyty na koncie. Jednak amerykanie to zupełnie inna historia i muzyka, bliska southern rocka, ale nie stroniąca od bardziej ambitnych, rozbudowanych utworów. Nie mniej, nie udało im się nagrać więcej materiału i pozostaje dzisiaj rzeczywistym białym krukiem dla winylowych zbieraczy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »