Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Połomski - "Szeptem malowane"

W niezmiennie dobrym stylu, nie goniąc za modami, nie musząc niczego udowadniać i pozostając sobą, wszedł Jerzy Połomski w lata 80-te prezentowaną płytą. Oczywiście mamy tu delikatne "nowinki" aranżacyjne, słychać pewna świeżość, ale nade wszystko dbałość o najwierniejszych fanów. Niezmiennie poruszające są tez teksty, idealnie pasujące do dojrzałego, ale nie pozbawionego dystansu do siebie, mężczyzny.

Freddie Mercury - "Mr. Bad Guy"

Próba kariery solowej wzbudziła w momencie ukazania się tej płyty wiele emocji. Zarzucano płycie i Mercuremu, będącemu autorem całości materiału, zbyt popowe brzmienie i oceniano ją przez pryzmat grupy Queen (która później włączyła kilka piosenek do swojego repertuaru). Jest to jednak osąd mocno niesprawiedliwy, bo chociaż Freddie Mercury postanowił wyruszyć tu w nowe muzyczne rejony, chociażby reggae, to jest tu sporo rockowych utworów i przejmujących pieśni, bo też i swoim głosem potrafił z najprostszej melodii uczynić arcydzieło.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »