Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 września 2020 roku

20:00 57. KFPP - TRANSMISJA
Trzeci dzień festiwalu otworzy o 20:05 recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którym uczczone zostanie 45 lat wspólnej drogi artystycznej. Usłyszymy kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Kejne, Tomasza Misiaka czy Wojciecha Młynarskiego.

O 20:50 rozpocznie się koncert „Premiery”, podczas którego o główną nagrodę im. Karola Musioła rywalizować będzie 10 artystów wyłonionych przez Radę Artystyczną Festiwalu. Wystąpią także ubiegłoroczni laureaci – Anna Karwan i Marcin Sójka. Zaplanowano również specjalny, jubileuszowy recital Krzysztofa Cugowskiego.

Wieczór zakończy artystyczny hołd, złożony przez artystów różnych pokoleń znakomitemu kompozytorowi, pianiście, liderowi grupy Budka Suflera – Romualdowi Lipce, który zmarł w lutym. Koncert „Cisza, jak ta” rozpocznie się o 22:30. Wystąpią m.in.: Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz, ale także artyści młodego pokolenia, którzy na przebojach kompozytora się wychowali. W koncercie znajdą się także wspomnienia i anegdoty z życia Romualda Lipki, które snuć będą jego bliscy.

W przerwach między koncertami zapraszamy do słuchania rozmów z naszego Studia Festiwalowego, które poprowadzą Tomasz Wojtyłko i Mariusz Majeran.

Do autorów można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl,
mariusz.majeran@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »