Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jacek Skubikowski - Jacek Skubikowski
  • Bardzo intrygujące były początki solowej kariery Jacka Skubikowskiego. Od razu z zagraniczną płytą zaśpiewaną w języku angielskim, która nie tylko różni się od polskiej wersji jednym utworem, ale też nieco innym, bardziej syntetycznym brzmieniem, które pojawiało się później często w jego twórczości, oryginalnej na naszym rynku, ale mimo wszystko, chyba jednak mało awangardowej na zachodnie warunki.

Russ Ballard
  • Poznaliśmy już tego artystę jako muzyka i kompozytora grupy Argent, dla której skomponował wiele przebojów (podobnie jak dla kilku innych grup i solistów, między innymi grupy KISS) i wydaje się, że to głownie z utworów komponowanych dla innych jest najbardziej znany, a jego twórczość solowa, pod własnym nazwiskiem, pozostaje mniej znana, co prezentowana płyta powinna zmienić. Nie brak tu bowiem nośnych przebojów, rozpiętych od nowofalowego chłodu, po ciepłe rockowe brzmienia znane chociażby z Foreigner.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »