Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Bem with Swing Session - "Be a Man"
  • Dwa oblicza Ewy Bem na jednym albumie, to bardziej jazzowe na stronie pierwszej, wypełnionej standardami i to bardziej popowe, z utworami polskich kompozytorów i polskimi tekstami, sprawia, że album wydaje się powstał z myślą o wielbicielach talentu solistki, która postanowiła nagrać go dla ich i własnej przyjemności, a nie z myślą o nagrodach fonograficznego rynku. A jednak pozostaje on jako całość dokonaniem niezwykle udanym i jest świetną wizytówką artystki do dziś (plus smaczek dla fanów Zbigniewa Wodeckiego).

Miles Davies - "TUTU"
  • Obok "Kind of Blue" najbardziej popularna płyta Daviesa w Polsce, do czego zapewne przyczyniło się wydanie jej u nas na licencji, a więc jej dostępność była dużo większa niż zachodnich płyt. Jest i drugi aspekt, bowiem w latach 80-tych Miles znów trzymał palec na pulsie nowoczesnych brzmień i mód, i ponownie udało mu się stworzyć niezwykłą fuzję i trafić do szerszego grona odbiorców niż jazzowa elita.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »