Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wiatraki - Wiatraki

Wiatraki założył w 1970 roku (niedługo po opuszczeniu Trubadurów) niezwykle ambitny i utalentowany muzyk i kompozytor Ryszard Poznakowski, a że dobrał muzyków bardzo już uznanych (jak znani z czerwono-Czarnych Katarzyna Sobczyk i Henryk Fabian, czy Ryszard Gromek z Bizonów, a do tego gościnnie na albumie słyszymy także Jerzego Milliana) możemy śmiało mówić o supergrupie, przy czym pomimo ambicji zagrania nowoczesnego repertuaru, z elementami rocka, sporo tu nadal melodii i klimatów z rodzimej grupy Poznakowskiego.

Guns 'n Roses - Appetite for Destruction

Płyta która wstrząsnęła światem i na stałe weszła do kanonu muzyki nie tylko lat 80-tych i chociaż napisano o niej artykułów bez liku i analizowano na wszelkie sposoby, wydaje się, że najprościej rzecz ujmując w mocno przesłodzonym czasie, zalanym syntezatorami, grupa udowodniła, że dobry, gitarowy i surowy rock jest ponadczasowy - przy czym należy mieć jednak talent do świetnych riffów i melodii i niebanalnego lidera.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »