Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Young Power - "Nam Myo Ho Renge Kyo"

Drugie spotkanie z nieprzewidywalnym zespołem, który śmiało łączył najróżniejsze gatunki wplatając w to muzykę świata, stąd mamy tu i jazz i afrykańskie rytmy i mantrę i piosenkę bliższą stylistyce pop, a wszystko razem, chociaż najbardziej patchworkowe w karierze zespołu, po latach wydaje się przemyślane, sensowne i na pewno intrygujące. A śmiałości można tylko pozazdrościć, bowiem niewielu się na nią decyduje i wychodzi z takiej próby obronną ręką.

Jerry Harrison - "Casual Gods"

Druga solowa płyta w dorobku członka Talking Heads (pierwszą nagrał siedem lat wcześniej, w 1981 roku z innymi muzykami, m.in. Adrianem Belewem wspierającym zespół na koncertach, a chwilę później w reaktywowanym King Crimson), pozostająca pod wpływem tej grupy, ale nosząca wiele znamion oryginalności i nie ustępująca poziomem. Chociaż nie zdobyła tak wielkiej popularności jak solowe albumy jej wokalisty, to sprawiła, że po kolejnej poświęcił się głownie pracy producenckiej i reżyserii dźwięku nagrywając dla wielu gwiazd. Jednak nieco szkoda, bo stoi blisko także dokonań Petera Gabriela czy Davida Bowie z tego okresu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »