Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Partita - Niech ziemia tonie w kwiatach

Zespołu Partita nie sposób poznać i zaprezentować w pełni tylko jedną płytą, bowiem przez pierwsze 10 lat klasycznego istnienia przeszli sporo przeobrażeń, zarówno personalnych, jak i stylistycznych, a prezentowana dzisiaj płyta z 1976 roku, niejako na dziesięciolecie istnienia, jest chyba najbardziej przebojowym albumem i to nie tylko z powodu hitu "Pytasz mnie co ci dam", a zarazem zaskakuje nowoczesnym brzmieniem, kombinowaniem w aranżacjach i dobrą rockową gitarą w tle.

Wishbone Ash - Wishbone Four

Chociaż nagrany jeszcze w oryginalnym, najbardziej cenionym składzie, czwarty album przyniósł sporo zmian, chociaż nie drastycznych. czasami porównuje się go do trzeciej płyty Led Zeppelin i jest w tym wiele racji, bowiem pojawiło się na nim sporo akustycznych gitar w brzmieniu i odwołań do folku, przy czym zarazem jest on nieco paradoksalnie, jednym z najbardziej rockowych, a nawet hard rockowych albumów grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »