Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 maja 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Połomski - Nie płaczmy nad sobą

Jerzy Połomski nigdy nie ulegał modom i bardzo subtelnie wprowadzał nowe elementy do swojego repertuaru. Doskonale sprawdzało się to we wszystkich dekadach i nie tylko ciągle podobał się dawnym fanom, ale trafiał też ze swoją wrażliwością i oryginalnym, ciepłym głosem do kolejnych. Oczywiście, duża zasługa sukcesu tej płyty, wydanej w 1984 roku to czołówka polskich kompozytorów i tekściarzy, ale i ponadczasowe big bandowe brzmienie towarzyszącego zespołu Wiesława Pieregorólki.

KGB

Ta, powstałą w połowie lat 70-tych super grupa (m.in. Bloomfield, Appice, Kennedy) nie jest wymieniana jednym tchem z wcześniejszymi formacjami grających w niej muzyków, zapewne dlatego, że niczego tu nie szukali, nie eksperymentowali i burzyli, ale zagrali klasycznego, amerykańskiego rocka w soulowo funkowym sosie. Oczywiście nadal modnym w tamtych latach, a jednak dla tych, którzy lubią owo klasyczne brzmienie jest to prawdziwa uczta a wisienką na torcie jest cover The Beatles, jakże wysmakowany.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »