Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wiesław Ochman - Słynne arie operetkowe

Jeden z najwybitniejszych (nagrywał z wybitnymi dyrygentami, jak Herbert von Karajan i orkiestrami i występował na największych scenach operowych świata, w tym słynnej mediolańskiej La Scali) na polskich śpiewaków operowych, śpiewający tenorem lirycznym, tym razem w repertuarze nieco lżejszym, bo operetkowym, co zdecydowało, że płyta ta trafiła do audycji z muzyką w przewadze rozrywkową, a przecież, traktując to słowo poważnie, trzeba uznać, że spektakle operetkowe zdecydowanie do rozrywkowych należą i chętnie śpiewane były przez wielu artystów, niekoniecznie zawodowo związanych z tzw. muzyką poważną, pozostając po prostu doskonałymi, melodyjnymi utworami, którym miłośnik pięknej muzyki nie może się oprzeć (a mówiąc żartobliwie, często nuconymi podczas golenia, czy pod prysznicem, co znalazło wyraz w wielu filmach).

Genesis - Selling England by the Pound

Pod względem artystycznym, realizatorskim i wykonawczym, album ten (wydany w 1973 roku) jest uznawany za największe osiągnięcie Genesis, ale i osiągnięcie rocka progresywnego w ogóle. Znalazło to odzwierciedlenie w kilku przypadkach. Na pewno zawiera pierwszy wielki przebój singlowy "I Know What I Like (In Your Wardrobe)" ale i solowy utwór, skomponowany i zaśpiewany przez Collinsa "More Fool Me" , który jest już zapowiedzią nie tylko tego, w jakim kierunku zespół podąży po odejściu Petera Gabriela, ale i tego, czym zachwyci Collins na swoich autorskich płytach. Trzecim elementem jest nieco inna stylistycznie okładka, bez logo obecnego na kilku wcześniejszych płytach.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »