Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Połomski - Z Tobą świat nie ma wad

Dzisiaj artysta o wielkim talencie, doskonałym warsztacie i niebywale czystym, głębokim głosie, który przez wiele lat odnosił ogromne sukcesy wygrywając plebiscyty słuchaczy, radiowe, czy festiwalowe z wieloma sławami, jak chociażby Czesław Niemen. Dosyć łatwo i moim zdaniem zbyt szybko i pobieżnie, umieszczany w kategorii artysta estradowy, co oczywiście jest w pewnym sensie, funkcjonalnym, prawdą, ale należy zwrócić uwagę, że był też porównywany z Aznavourem i nazywany polskim Sinatrą i moim zdaniem prezentowany album (wydany w 1976 roku) jest tego doskonałym przykładem. Wypełniają go bowiem piosenki "rozrywkowe", ale i bliskie balladzie, wypełnione nostalgią, z poetyckimi często tekstami. Kreczmara, Iredyńskiego, czy Jadwigi Has.

Stevie Wonder - Fulfillingness' First Finale

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków sceny soul (oczywiście w bardzo szerokim ujęciu, bo komponuje i utwory jazzowe i disco, a nawet rockowe, także we współpracy m.in. z H. Hancockiem, M. Jacksonem czy McCartneyem). Okres uznawany za najlepszy w jego karierze i najwyżej ceniony przez krytyków to połowa lat 70-tych i z tego własnie czasu pochodzi prezentowany album (dokładnie z 1974 roku) i mamy na nim wszystkie najbardziej charakterystyczne elementy jego muzyki do tego dopracowane na najwyższym poziomie, wręcz wzorcowe (także jako komponenty płyty, jako przemyślanej całości), nawet jeżeli to późne przeboje typu Isn,t She Lovely, czy I Just Called To Say I Love You są dzisiaj bardziej rozpoznawalne i częściej przypominane.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »