Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu…
2022-06-08, 17:17 Autor: Agnieszka Lubczańska, http://renataprzemyk.art.pl/

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00

Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk z zespołem już w najbliższy wtorek (14.06) wystąpi podczas Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Radia Opole! Od godz. 19:00 zapraszamy na transmisję koncertu. To jeden z prezentów dla Was, drodzy słuchacze, bo – jak wiecie - na urodziny lubimy rozdawać prezenty. A urodziny to dla nas wyjątkowe, bo 70!
Radio Opole świętuje 70-lecie, a występująca na naszej gali artystka chwilę temu świętowała 30-lecie pracy twórczej premierą swojego albumu „Renata Przemyk i Mężczyźni”, na którym wystąpili m in.: John Porter, Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski... Świętowanie jubileuszu 30-lecia zaczęli od Jarocina 2019, gdzie w 1989 r. z zespołem Ya Hozna artystka wystąpiła na zaproszenie Armii, zdobywając serca słuchaczy. Dostała w ten sposób „przepustkę” na alternatywną scenę, a w 1990 r. po rozwiązaniu Ya Hozny zaczęła solową karierą kontynuowaną z powodzeniem do dziś.
Renata Przemyk w Opolu

Artystka w Opolu występowała wielokrotnie, także na scenie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To tu w 1991 za wykonanie utworu „Moja moc” otrzymała nagrodę im. Karola Musioła w konkursie „Premier”, a wcześniej - w 1989 roku - wystąpiła z utworem „Tortury” na Kabaretonie. W 1995 na finał 32. KFPP w koncercie "Przeboje i Premiery" zaprezentowała piosenkę "Ten taniec". Na KFPP pojawiła się także w 2011 i zaśpiewała utwór „Raz na milion lat” w koncercie „Kowalska/Ciechowski i goście”… W 2017 była gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu, Koncertów artystki w Opolu było potem sporo, m.in. w 2018 roku była gwiazdą Zimowej Giełdy Polskiej Piosenki i zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena ze swojej płyty "Boogie Streeet". W zeszłym roku była przewodniczącą wyjątkowego w Opolu konkursu - II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych, wystąpiła także podczas wyjątkowego widowiska "Moja ziemio wyśniona" upamiętniającego 100. rocznicę III Powstania Śląskiego…

Biografia

Renata Przemyk urodziła się w Bielsku-Białej, po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie ukończyła bohemistykę, w 1994 roku przeniosła się do Krakowa, a pod koniec 1999 roku do podkrakowskiej wioski, gdzie w oddaleniu od zgiełku komponuje i aranżuje piosenki dla siebie, innych wykonawców i dla teatru. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Współpracowała z wieloma artystami, zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek. Ma słabość do akordeonu… W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

Więcej o artystce można dowiedzieć się z jej strony internetowej tu: Renata Przemyk.

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już 14 czerwca po 19:00
Radio Opole - jak powstało, jaką ma historię?

O historii Radia Opole można przeczytać m.in. tu: Historia Radia Opole. Fakt faktem, że po zakończeniu wojny prace trwały i wreszcie 18 czerwca 1952 r. uruchomiono Ekspozyturę Polskiego Radia w Opolu z siedzibą w willowym budynku przy ul. Zajączka 5 w dzielnicy „generalskiej”. Uruchomiono program lokalny w wymiarze… 15 min. dziennie. Za 2 lata opolska ekspozytura otrzymała pierwszy radiowóz, a program wzbogacono o audycje artystyczne. W końcu 1955 r. przystąpiono do prac adaptacyjnych w budynku przy ul. Piastowskiej 20, gdzie rozgłośnia mieściła się do 1994 r., a wkrótce podjęto decyzję o przekształceniu Ekspozytury Polskiego Radia w Opolu w Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia. Przełomowym rokiem w dziejach Radia był rok 1976, kiedy za dewizy kupiono szesnastośladowy zestaw do nagrań muzycznych i syntezator, dzięki czemu można było dokonywać nagrań stereofonicznych. Pierwszy program stereofoniczny został nadany w Opolu 6 lutego 1974 r, a 8 czerwca 1993 rozpoczęto próbną emisję programu lokalnego na tzw, wysokiej częstotliwości 101,2 Mhz….

A dziś? Sami mogą Państwo się przekonać: nadajemy 24 godziny na dobę na czterech kanałach równocześnie, a ostatnio także uruchomiliśmy na 96,5 FM specjalny kanał, czyli Festiwalowe Radio Opole.
Organizatorem koncertu Renaty Przemyk z zespołem z okazji 70-lecia rozgłośni jest Radio Opole. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński. Sponsorem jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Partnerami koncertu są: Związek Artystów Wykonawców STOART i Agencja Artystyczna ADAPTER.

Zobacz także

2021-11-30, godz. 21:00 Premiera sesji nagraniowej Józefa Skrzeka w Studiu M im. SBB Radia Opole! [FILMY] „Josephine” w zestawieniu z 2021 roku to osobista, niezwykle sentymentalna muzyczna opowieść artysty, sięgająca kompozycjami do pierwszych solowych albumów… » więcej 2021-12-04, godz. 21:51 Zespół Hedone wystąpił w Studiu M im. SBB. Retransmisję koncertu mogliśmy usłyszeć w audycji "7:00 P.M." [FILMY… Zespół Hedone zachwycił publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole. Artyści zaprezentowali utwory z płyty "2020", ale sięgnęli także po… » więcej 2021-11-03, godz. 15:27 Zespół Hedone z koncertem w Studiu M im. SBB W piątek 12 listopada w Studiu M im. SBB wystąpi zespół Hedone z koncertem promującym ich najnowszą płytę pt. "2020". Koncert rozpocznie się o godz. 20:00… » więcej 2021-11-03, godz. 13:45 Wojciech Ciuraj z zespołem w Studiu M im. SBB - retransmisja koncertu 17 listopada po 22:00 Z okazji setnej rocznicy wybuchu powstań śląskich Wojciech Ciuraj, lider zespołu Walfad, zdecydował się nagrać trzy albumy inspirowane burzliwą historią… » więcej 2021-10-26, godz. 14:49 The Beatles na jazzowo, czyli Sitkowski Band-Two Generations ze specjalnym udziałem Ani Byrcyn z koncertem w Studiu M… "Jazz Meets The Beatles" - to najnowszy album zespołu Sitkowski Band-Two Generations. Na rynku muzycznym ukazał się nakładem Radia Opole. Materiał na najnowszy… » więcej 2021-10-26, godz. 14:02 Darek Kozakiewicz Live ze Studia M! Zobacz nasze produkcje wideo! [FILMY] Darek Kozakiewicz i przyjaciele pojawili się w Studiu M im. SBB Radia Opole. Artyści wystąpili w naszej rozgłośni 17 czerwca z projektem Live. Dziś przypominamy… » więcej 2021-10-05, godz. 11:56 Sitkowski Band - Two Generations promuje w Radiu Opole swoją najnowszą płytę [ZDJĘCIA] "Jazz Meets The Beatles" - to najnowszy album zespołu Sitkowski Band-Two Generations. Na rynku muzycznym ukazał się nakładem Radia Opole. Materiał na najnowszy… » więcej 2021-09-27, godz. 16:54 The Beatles na jazzowo. Koncert promujący album zespołu Mirosława Sitkowskiego już w sobotę w Studiu M im. SBB W tym roku nakładem Radia Opole ukazał się album "Jazz Meets The Beatles" zespołu Sitkowski Band-Two Generations, nie może zatem zabraknąć promującego… » więcej 2021-07-10, godz. 13:25 Dizzy Boyz Brass Band nagrywa w Radiu Opole płytę! [ZDJĘCIA] Nowoorleańskie klimaty w Studiu M im. SBB! Dizzy Boyz Brass Band nagrywa w Radiu Opole swoją drugą płytę. To znów muzyka popularna i zespół instrumentów… » więcej 2021-07-10, godz. 13:32 Cukier z najnowszą płytą w Studiu M im. SBB Radia Opole! [ZDJĘCIA] Cukier z koncertem w Studiu M im. SBB Radio Opole! Zespół zaprezentował swoją najnowszą płytę "CK Anderson". Lubimy ich obecność - świetną energię… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »