Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz…
2022-05-23, 15:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę

Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
"Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (28.05) na scenie Studia M im. SBB. Artystom towarzyszyć będą Jakub Mielcarek i Jacek Mielcarek. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Zostały ostatnie bilety! Retransmisja odbędzie się w audycji Słuchać i słyszeć 5 czerwca od godz. 23:00.
Ostatnie bilety na koncert są jeszcze dostępne w sklepie internetowym Radia Opole - przejdź do sklepu. Po koncercie będzie można nabyć płyty Magdaleny i Krzysztofa Krakowskich oraz Krzysztofa Nurkiewicza.
Wśród muzycznych sukcesów Magdaleny Krakowskiej wymienić można III miejsce na XIX SFP w Krakowie, udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, warsztatach kabaretowych Zenona Laskowika w Łazach czy festiwalu Łódźstok w latach 80. W 2017 roku wraz z Anią Massetti (kompozytorką) zdobyła Nagrodę Specjalną w konkursie International Kościuszko Bicentenary Competion, a w 2018 roku wzięła udział w II Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobywając wyróżnienie honorowe. Artystka w latach 1983–1990 związana była z kabaretem „Pod Egidą”. W latach 1986-1987 współtworzyła kabaret „Pod Okiem”, działający w Ośrodku Kultury Ochoty wraz z plejadą polskich aktorów. W 1995 wydała płytę „Najbliżej i najdalej” z własnymi tekstami i muzyką Andrzeja Rejmana. W latach 2000–2006 występowała „Pod Harendą” na Scenie Kabaretowej Artura Andrusa oraz w Tarasowych Spotkaniach Kabaretowych. W 2005 ukazała się jej książka „Jaskółki nad głową” pod nazwiskiem Magdalena Żuk, a w 2015 – „Szklane oczy” pod nazwiskiem Magdalena Krakowska (obie z autorskimi ilustracjami). W 2018 roku wydała CD "Królestwo Jego".

W Studiu M im. SBB wystąpi wraz z mężem Krzysztofem Krakowskim, z którym gra i śpiewa od dekady. Kilka lat koncertowali w Australii, gdzie mieszkali, jako zespół 3 Laetare, w składzie zespołu była jeszcze wokalistka Katarzyna i pianistka Ania. Krzysztof, który gra na gitarze jest doktorem matematyki.


Poeta, bard, wykonawca nastrojowych piosenek Krzysztof Nurkiewicz to postać doskonale znana w Opolu, bo od wielu lat związany jest z działalnością kulturalną miasta. W 1998 r. wziął udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA ’98 i został laureatem „Złotej Piątki”, rok później w tymże przeglądzie (XVII) otrzymał Nagrodę Główną im. Jonasza Kofty, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty autorskiej pt. „Do utraty snu”. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Promocyjną Prezydenta Miasta Opola za działalność w dziedzinie kultury. Z autorskimi piosenkami wydał płyty m.in.: „Do utraty snu”, „Bardziej”, „Bliska nieobecność”, a w 2017 roku w Studiu M im. SBB promował swój czwarty album pt. „Chwyty barowe”.

Artystom towarzyszyć będą opolscy muzycy: kontrabasista Jakub Mielcarek i saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz autor audycji muzycznych na antenie Radia Opole – Jacek Mielcarek.

Zobacz także

2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej 2022-04-22, godz. 17:00 „Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto. Latarnik regularnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »