Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » „JO. Krew i gniew” - spektakl multimedialny w…
2020-08-04, 20:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

„JO. Krew i gniew” – spektakl multimedialny w Studiu M już 19 sierpnia! Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbliża się 100. rocznica II Powstania Śląskiego. Z tej okazji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wyjątkowy koncert.
W Studiu M im. SBB zostanie zaprezentowana na żywo płyta zespołu JO „Krew i gniew”. Na krążku znalazły się teksty Wojciecha Byrskiego, za muzykę odpowiada Robert Binias (Hasiok). Muzycy grający w zespole to osoby znane z zespołów Kat&Roman Kostrzewski, Chico, Feel oraz Hasiok. Połącznie wizji autorów oraz odpowiedni dobór muzyków sprawiły, że udało się uzyskać bardzo dobry efekt artystyczny który, bez patosu opowiada o Śląsku z okresów Powstań.

Dodajmy, że podczas koncertu czeka nas także multimedialny performens opracowany przez pracownię NoktaStudio.pl specjalizująca się w eksplorowaniu przestrzeni, w której światło i dźwięk stanowią jej fundament projektu. Artyści z NoktaStudio specjalnie do tego wydarzenia stworzą oprawę wizualną z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć i filmów udostępnionych przez Muzeum Powstań Śląskich.

Spektakl multimedialny „JO. Krew i gniew” w ramach obchodów 100. rocznicy II Powstania Śląskiego odbędzie się 19.08.2020 r. (środa) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Początek wydarzenia o godz. 20:00.


Koncert będzie transmitowany online na stronie internetowej Radia Opole oraz na kanałach na Facebooku Radia Opole i Studia M im. SBB, a także na profilu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Dodajmy, że retransmisja koncertu na antenie Radia Opole nastąpi po montażu materiału audio.

Organizatorzy spektaklu zapraszają także na wystawę plenerową „Śląsk – droga do Niepodległej”, która będzie prezentowana przed budynkami Radia Opole i Instytutu Śląskiego w dniach 14-20 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zobacz także

2020-08-29, godz. 20:15 II Powstanie Śląskie muzycznie i wizualnie w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM+ZDJĘCIA] O Ślązakach sprzed stu lat zaśpiewał zespół JO w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa wystąpiła bez publiczności ze względu na pandemię koronawirusa… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-07-27, godz. 13:51 Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć! Zakuka, to folkowy projekt muzyczny inspirowany melodiami ludowymi śląska opolskiego. Artyści kreują swój oryginalny styl wykorzystując tradycyjne melodie… » więcej 2020-07-23, godz. 22:02 Rockowo-popowe brzmienia w Studiu M im. SBB Radia Opole. "Ta rozgłośnia to mój drugi dom" [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpił zespół Ravel. Tworzy go pochodzące z Opola rodzeństwo - nasza redakcyjna koleżanka Natalia Kryjom-Barylak i Kacper… » więcej 2020-07-14, godz. 12:59 RAVEL z koncertem w Studiu M im. SBB już 23 lipca. Będzie transmisja - to trzeba zobaczyć! Zaczynamy o 20:00! Scena to ich żywioł, koncerty to istny wulkan energii, pochodzą z Opola i są rodzeństwem. O kim mowa? O duecie RAVEL! Obiecali wreszcie u nas wystąpić i… » więcej 2020-07-09, godz. 21:53 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole. DJ BRK z koncertem na żywo! [ZDJĘCIA, FILM] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent… » więcej 2020-07-06, godz. 15:29 DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im… » więcej 2020-06-25, godz. 22:47 Zespół Bohema zagrał w Studiu M dla widowni w internecie [ZDJĘCIA, FILM] W drugim koncercie w czasach pandemii w legendarnym Studiu M imienia SBB wystąpił zespół Bohema. Pochodząca z naszego regionu grupa zaprezentowała materiał… » więcej 2020-06-24, godz. 10:31 Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję! Jak to możliwe, że jeszcze tu nie zagrali? Już niebawem to się zmieni! Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz… » więcej 2020-06-18, godz. 22:06 Pierwsza transmisja online koncertu w Studiu M im. SBB. Zespół Cukier w Radiu Opole! Zespół Cukier wystąpił w Studiu M imienia SBB Radia Opole. Koncert odbył się bez publiczności, dlatego też nie było aplauzu i bisów. Grupa zagrała w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***