Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z…
2020-10-25, 13:12 Autor: Ireneusz Prochera

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!
Przygotowaniom do walki z pandemią koronawirusa, w tym do ewentualnego zamknięcia gospodarki poświęcona był Niedzielna Loża Radiowa, w zmienionej przez epidemię formule. Część uczestników obecna była w studiu radiowym, część natomiast łączyła się telefonicznie. Program prowadził Ireneusz Prochera.
-Chciałem przypomnieć, że współpracujemy od momentu, gdy pojawiły się problemy związane z pandemia koronawirusa. Chęć współpracy musi być z obu stron. Do dzisiaj, do ostatniej ustawy byliśmy lekceważeni, nie przyjmowano żadnych naszych uwag - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, będący także członkiem sejmowej komisji zdrowia, która pracowała nad tzw. ustawą cowidową.

- Tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek oskarżać. Myślę, że nie tędy droga. Myślę, że apel pana premiera o to, żeby wspólnie w tej kwestii działać i współpracować jest niezwykle cenny i niezwykle ważny. Cieszę się, że przynajmniej część opozycji na ten apel odpowiedziała. - mówił Sławomir Batko z Solidarnej Polski.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeba działania ponad podziałami w dobie pandemii miała być naprawdę podstawą radzenia sobie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy wiemy, że covid to nie jest choroba polityczna. PSL aktywnie uczestniczy w tych działaniach. - komentowała Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego, sugerując równocześnie rządowi, że doprowadził w warunkach epidemii do masowych protestów w związku z wyrokiem TK w sprawie legalności aborcji eugenicznej.

- Oceniam, że te przygotowania do drugiej fali zachorowań powinny być poczynione dużo wcześniej. Odpowiedzialne państwo to państwo, które potrafi przewidywać i zakładać. Wydaje mi się, że premier, gdy mówił w wakacje, że wirusa już nie ma chyba naprawdę w to wierzył. Takie ustawy (covidowe) mogły być już przygotowane "na spokojnie" latem. - uważa Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- Przygotowania mają charakter skoordynowany, oczywiście. Jak popatrzymy na to co dzieje się w Europie i USA, to jesteśmy trochę do tyłu z przygotowaniami. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia, jak można powiedzieć, niewidzialnym wrogiem. Jest to pewien rodzaj stanu wojennego, kiedy pewne zawieszenie sporów politycznych powinno zostać dokonane, by skupić się na kwestiach merytorycznych.- podkreślał Marek Kawa z PIS.

- Zawsze trzeba budować na prawdzie. Nie da się budować czegoś co jest pudrowaniem rzeczywistości. Nie chcę nikogo obarczać winą. Oceni to historia i przyszłe rządy, jak dzisiejszy rząd walczył z pandemią. Natomiast nie mam wątpliwości, że tego "niewidzialnego wroga" zlekceważono.- uważa Piotr Woźniak z Lewicy.

-Fakty mówią same za siebie i na tle tych faktów i innych krajów widzimy Polskę, która sobie świetnie radzi, jeżeli chodzi o pandemię. Jedna rzecz, która zastanawia: postawa totalnej opozycji ciągle jest bardzo mocna w parlamencie. Widzimy już część opozycji, która widząc zagrożenia mówi "dość!" i zacznijmy współpracować - mówił Aleksander Bugla z PiS.

- Nie widzę woli współpracy. Krytykuje się to, co wydarzyło się przy pracach nad ustawą cowidową. Czy potrzebujemy szybkich ustaw? Tak, potrzebujemy szybkich ustaw, ale przede wszystkim potrzebujemy dobrych ustaw! Dlaczego wyrzuca się praktycznie wszystkie poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne? - pytał Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

Zobacz także

2021-01-31, godz. 14:36 Niedzielna Loża Radiowa o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Głuchołazach i zmianach na stanowisku wicemarszałka r… Głuchołaski szpital MSWiA jako pierwszy w kraju i w Europie rozpoczął i prowadzi z powodzeniem rehabilitację ozdrowieńców, którzy przeszli Covid -19. W… » więcej 2021-01-24, godz. 14:30 Niedzielna Loża Radiowa z 24 stycznia 2021- zobacz i posłuchaj! Parlament Europejski wezwał do natychmiastowego wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie w związku z aresztowaniem… » więcej 2021-01-17, godz. 14:47 Niedzielna Loża Radiowa z 17 stycznia 2021- zobacz i posłuchaj! Coraz więcej przedsiębiorców ma dość obostrzeń epidemicznych. Część z nich, mimo zakazów, otworzyła swoje firmy już wcześniej, ale duża część… » więcej 2021-01-10, godz. 12:31 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 10 stycznia 2021 roku! W środę w Stanach Zjednoczonych tłum wdarł się na Kapitol i przerwał proces zatwierdzenia zwycięstwa Joe Bidena. Kilka godzin przed zajęciem przez swoich… » więcej 2021-01-06, godz. 12:00 Goście "Świątecznej Loży Radiowej" o obchodach święta Trzech Króli Ks. Waldemar Klinger proboszcz katedry w Opolu i ks. Wojciech Pracki proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu a także Bogdan Jasiński kustosz Muzeum… » więcej 2021-01-03, godz. 13:24 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o szczepieniach przeciw covid-19 poza kolejnością oraz pretendentach na stanowisko… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o dwóch tematach: pierwszym z nich były komentarze na temat szczepień poza kolejnością. Od kilku dni opinię publiczną… » więcej 2021-01-01, godz. 12:30 "Świąteczna Loża Radiowa" z dnia 1 stycznia 2021 roku Jak sobie radził sektor obywatelski w trudnym, pandemicznym 2020 roku? Jak działały opolskie organizacje pozarządowe, jakie trudności napotykały? Czy rok… » więcej 2020-12-27, godz. 12:29 "Niedzielna Loża Radiowa" (27.12.2020) Rok 2020 w polityce – jaki był okiem naszych opolskich polityków? Jakie wydarzenia były najważniejsze? Czy wpłyną na przyszły rok? » więcej 2020-12-26, godz. 12:30 Dr Marek Kawa gościem Świątecznej Loży Radiowej (26.12.2020) Kupują na potęgę, jedzą indyka, a Wigilię spędzają w restauracji – w "Świątecznej Loży Radiowej" rozmawiamy o tym, jak Amerykanie spędzają Święta… » więcej 2020-12-22, godz. 09:51 Świąteczna Loża Radiowa - Ks. dr Arnold Drechsler przypomina historię Caritasu W Świątecznej Loży Radiowej przypomnimy historię Caritasu… Jak to się zaczęło? Na czym polegały pierwsze działania pomocowe i jak tworzyły się struktury… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »