Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z…
2020-10-25, 13:12 Autor: Ireneusz Prochera

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!
Przygotowaniom do walki z pandemią koronawirusa, w tym do ewentualnego zamknięcia gospodarki poświęcona był Niedzielna Loża Radiowa, w zmienionej przez epidemię formule. Część uczestników obecna była w studiu radiowym, część natomiast łączyła się telefonicznie. Program prowadził Ireneusz Prochera.
-Chciałem przypomnieć, że współpracujemy od momentu, gdy pojawiły się problemy związane z pandemia koronawirusa. Chęć współpracy musi być z obu stron. Do dzisiaj, do ostatniej ustawy byliśmy lekceważeni, nie przyjmowano żadnych naszych uwag - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, będący także członkiem sejmowej komisji zdrowia, która pracowała nad tzw. ustawą cowidową.

- Tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek oskarżać. Myślę, że nie tędy droga. Myślę, że apel pana premiera o to, żeby wspólnie w tej kwestii działać i współpracować jest niezwykle cenny i niezwykle ważny. Cieszę się, że przynajmniej część opozycji na ten apel odpowiedziała. - mówił Sławomir Batko z Solidarnej Polski.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeba działania ponad podziałami w dobie pandemii miała być naprawdę podstawą radzenia sobie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy wiemy, że covid to nie jest choroba polityczna. PSL aktywnie uczestniczy w tych działaniach. - komentowała Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego, sugerując równocześnie rządowi, że doprowadził w warunkach epidemii do masowych protestów w związku z wyrokiem TK w sprawie legalności aborcji eugenicznej.

- Oceniam, że te przygotowania do drugiej fali zachorowań powinny być poczynione dużo wcześniej. Odpowiedzialne państwo to państwo, które potrafi przewidywać i zakładać. Wydaje mi się, że premier, gdy mówił w wakacje, że wirusa już nie ma chyba naprawdę w to wierzył. Takie ustawy (covidowe) mogły być już przygotowane "na spokojnie" latem. - uważa Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- Przygotowania mają charakter skoordynowany, oczywiście. Jak popatrzymy na to co dzieje się w Europie i USA, to jesteśmy trochę do tyłu z przygotowaniami. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia, jak można powiedzieć, niewidzialnym wrogiem. Jest to pewien rodzaj stanu wojennego, kiedy pewne zawieszenie sporów politycznych powinno zostać dokonane, by skupić się na kwestiach merytorycznych.- podkreślał Marek Kawa z PIS.

- Zawsze trzeba budować na prawdzie. Nie da się budować czegoś co jest pudrowaniem rzeczywistości. Nie chcę nikogo obarczać winą. Oceni to historia i przyszłe rządy, jak dzisiejszy rząd walczył z pandemią. Natomiast nie mam wątpliwości, że tego "niewidzialnego wroga" zlekceważono.- uważa Piotr Woźniak z Lewicy.

-Fakty mówią same za siebie i na tle tych faktów i innych krajów widzimy Polskę, która sobie świetnie radzi, jeżeli chodzi o pandemię. Jedna rzecz, która zastanawia: postawa totalnej opozycji ciągle jest bardzo mocna w parlamencie. Widzimy już część opozycji, która widząc zagrożenia mówi "dość!" i zacznijmy współpracować - mówił Aleksander Bugla z PiS.

- Nie widzę woli współpracy. Krytykuje się to, co wydarzyło się przy pracach nad ustawą cowidową. Czy potrzebujemy szybkich ustaw? Tak, potrzebujemy szybkich ustaw, ale przede wszystkim potrzebujemy dobrych ustaw! Dlaczego wyrzuca się praktycznie wszystkie poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne? - pytał Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

Zobacz także

2021-05-23, godz. 12:58 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 23 maja 2021 r. Trzy lata przerwy między wyborami miały być spokojne, niewiele będzie się działo - takie głosy było słychać po wyborach prezydenckich w 2020 roku, bo… » więcej 2021-05-16, godz. 12:30 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 16 maja 2021 r. Wsparcie dla rodzin, zwiększenie wydatków na zdrowie do 7% PKB, podwyższony pierwszy próg podatkowy i likwidacja umów śmieciowych - to niektóre założenia… » więcej 2021-05-09, godz. 14:06 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 9 maja 2021 roku! W Niedzielnej Loży Radiowej podsumowaliśmy dyskusję jaka przez cały tydzień odbywała się wokół Krajowego Planu Odbudowy, czyli dokumentu, który jest… » więcej 2021-05-03, godz. 12:05 Posłuchaj "Świątecznej Loży Radiowej" z 3 maja 2021 Wyjątkowa, bo setna rocznica III Powstania Śląskiego może nieco przyćmiła inne ważne święto, ale nie możemy go pominąć, dziś obchodzimy bowiem Święto… » więcej 2021-05-02, godz. 10:05 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 2 maja 2021 Tuż przed uroczystościami upamiętniającymi III Powstanie Śląskie przygotowaliśmy nieco inną odsłonę Niedzielnej Loży Radiowej. Naszymi gości byli opolscy… » więcej 2021-05-01, godz. 12:05 Posłuchaj "Świątecznej Loży Radiowej" z 1 maja 2021 W Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy przeprowadziliśmy analizę regionalnego rynku pracy. Jak wygląda życie gospodarcze regionu w dobie COVID-19?… » więcej 2021-04-25, godz. 13:59 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 25 kwietnia 2021 Na początku wtorkowych obrad Sejmu poseł KO Paweł Kowal złożył wniosek o rozszerzenie porządku o rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie polityki rosyjskiej… » więcej 2021-04-18, godz. 12:57 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 18 kwietnia 2021 W kolejnej "Niedzielnej Loży Radiowej" poruszyliśmy dwa wielowątkowe tematy. Pierwszy temat to wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Temat obszerny, mamy tu… » więcej 2021-04-11, godz. 13:59 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 11 kwietnia 2021 W Niedzielnej Loży Radiowej poruszyliśmy temat katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce 11 lat temu. Tuż przed rocznicą, Jarosław Kaczyński w niedawnym… » więcej 2021-04-05, godz. 12:05 Anna Malatyńska o tym, jak przeżyć świąteczny czas, kiedy w niektórych domach nie jest ani zdrowo ani wesoło W Świątecznej Loży Radiowej gościła także psycholog, psychoterapeuta Anna Malatyńska pracująca na co dzień w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. - Życzenia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »