Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Redaktor Magdalena Ogórek o reakcjach na polskie…
2022-10-07, 17:00 Autor: Ireneusz Prochera

Redaktor Magdalena Ogórek o reakcjach na polskie starania o reparacje ze strony Niemiec

Ireneusz Prochera i Magdalena Ogórek
Ireneusz Prochera i Magdalena Ogórek
- Niemcy poczuły się wywołane do tablicy - mówi red. Magdalena Ogórek, komentując reakcje na złożenie przez Polskę noty dyplomatycznej w sprawie wynagrodzenia za straty wojenne. W jej ocenie, to też element procesu przyracania prawdy historycznej o sprawcach drugiej wojny światowej.
Jak zauważa publicystka, nawet w niemieckich mediach pojawiają się już w odpowiedzi na polska notę, pozytywne dla naszego kraju reakcje.

Zdaniem red.Ogórek niezasadne są opinie, że obecny czas nie jest dobrym czasem na wysunięcie tego rodzaju roszczeń. Uważa także, że nie zaszkodzą one naszym stosunkom społecznym i gospodarczym z sąsiadem.

- To jest temat numer jeden nie tylko tego miesiąca, ale całej w kampanii wyborczej, która na razie jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, ale trwa już pre-kampania. - mówi red. Ogórek. Jej zdaniem reparacje staną się punktem, który będzie przykuwał uwagą nie tylko u nas, ale także na scenie międzynarodowej.

Zobacz także

2022-11-14, godz. 17:00 Poseł Tomasz Kostuś (PO) o sytuacji gospodarczej i immunitetach - Dane są, mówiąc dyplomatycznie, mocno niepokojące. Te dane powodują, że my we wszystkich rankingach lecimy w dół. Jest to oczywiście spowodowane sytuacją… » więcej 2022-11-10, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" (10.11.2022) Czy pracodawcy i pracownicy potrafią sobie mówić: do widzenia w cywilizowany sposób? Jakie są oczekiwania obu stron? Co trzeba zrobić, by wypracować odpowiednią… » więcej 2022-11-09, godz. 17:10 Jakie konsekwencje dla polityki międzynarodowej mogą mieć wyniki wyborów uzupełniających w USA? O tym m.in. rozmawiali… Jakie konsekwencje dla polityki międzynarodowej mogą mieć wyniki wyborów uzupełniających w USA, rozmawiali autorzy cyklu "Co tam panie w polityce?" Piotr… » więcej 2022-11-08, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia są Marek Wałkuski, Hanna Shen i prof. Lech Mi… W międzynarodowej odsłonie magazynu "Spięcie" red. Piotr Cywiński i red. Michał Rachoń wraz z zaproszonymi gośćmi, którymi są: Marek Wałkuski, Hanna… » więcej 2022-11-07, godz. 17:00 Małgorzata Jarosińska-Jedynak o dostępności: Mamy dziesiątki lat zaniedbań Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej o: - Targach Dostępności w Opolu, - 4 latach funkcjonowania programu… » więcej 2022-11-07, godz. 17:20 Katarzyna Czochara: Dzięki obwodnicy Kędzierzyna-Koźla potężna firma zamierza otworzyć swoją filie w tym mieśc… Katarzyna Czochara, poseł Prawa i Sprawiedliwości, pełnomocnik partii w okręgu 51. o: - obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, - wizycie Przemysława Czarnka na… » więcej 2022-11-05, godz. 10:01 Magdalena Ogórek i jej "Polityczny obraz tygodnia" (04.11.2022) W audycji komentarz do najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. Komentujemy m.in. podpisanie umów na budowę elektrowni atomowych w Polsce i ostateczne… » więcej 2022-11-04, godz. 17:15 Ryszard Szram o wsparciu Polaków mieszkających na Litwie Przedstawiciele opolskiego klubu Gazety Polskiej zawieźli dary dla Polaków mieszkających w obwodzie solecznikowskim. - Potrzebna jest każda forma pomocy -… » więcej 2022-11-04, godz. 17:00 Czym jest wolontariat pomocowy i komu można pomagać? Alicja Gawinek , prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu oraz Barbara Chyłka, kierownik biura i wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie… » więcej 2022-11-03, godz. 17:01 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna prawa" "Oczekuję, że rząd wyjmie jeszcze kilka kamieni z worka, który przedsiębiorcy muszą dźwigać na swoich plecach. I wprowadzi np. dobrowolność opłacania… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »