Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole

Otwarty mikrofon Radia Opole

2022-12-02, 17:15

Alicja Gawinek o e-wolontariacie

Alicja Gawinek o e-wolontariacie
-E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu. Czasem nazywa się go wirtualnym wolontariatem.- mówi Alicja Gawinek – Prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
2022-12-02, 17:00

Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym

Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym
-Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim. Nie miała szans nauczyć się jak wygląda wolny rynek - mówił Paweł Tanajno, lider partii Strajk Przedsiębiorców/Polska Liberalna, który spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla.
2022-12-01, 17:00

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022)

Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022)
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy i były przyjęte w związku pandemią koronawirusa. Zastanawialiśmy się na ile efektywny jest pracownik "zdalny"? Na ile pracodawcy, jeśli nie muszą, chcą korzystać z tych rozwiązań?


2022-11-30, 17:30

Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu

Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu
- Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić o sukcesie tego projektu - mówi Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu prof. Jarosław Mamala. Niedawno minęło 10-lecie powstania tej instytucji.
2022-11-30, 17:00

"Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka

Piotr Gociek [fot. Maciej Marciński]
Piotr Gociek [fot. Maciej Marciński]
- Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może to być albo nieprzemyślany "wyskok" niemieckiej minister obrony albo element odbudowywania wizerunku Niemiec, nadszarpniętego niezdecydowaną postawą wobec konfliktu ukraińsko - rosyjskiego.

W programie pojawił się także komentarz do zapowiedzi powołania specjalnej komisji mającej zbadać rosyjskie wpływy na kluczowe decyzje Polski w polityce energetycznej.

Nie zabrakło także odniesień mundialowych, dotyczących krytyki FIFA za powierzenie organizacji mistrzostw Katarowi, za politykę dotyczącą manifestowania na stadionach poglądów oraz komentarza do rezolucji przyjętej w tej sprawie przez Parlament Europejski.
2022-11-28, 17:15

Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu

Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu
- Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi głównie o kwestię rozliczeń z UE - mówi europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując doniesienia, że Budapeszt szuka sposobu na odblokowanie unijnych środków i realizuje kolejne wymogi Komisji Europejskiej.
2022-11-28, 17:10

Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana"

Danuta Jazłowiecka "Otwarty mikrofon Radia Opole" (28.11.2022)
- Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie istotne dla przyszłości Polski, takie jak transformacja energetyczna - mówiła senator PO Danuta Jazłowiecka.
2022-11-26, 11:15

Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych

Dariusz Sobkow [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dariusz Sobkow [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak uczyć praktycznie a także o nowości wprowadzonej w szkole jaką są mediatorzy.
1234567

Zobacz także

2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-23, godz. 17:00 Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie - To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej 2022-11-21, godz. 17:01 Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselski… Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w… » więcej 2022-11-21, godz. 17:30 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, demokracji i przyszłorocznych wyborach W "Otwartym Mikrofonie" gościem była poseł i przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 53 Violetta Porowska. » więcej 2022-11-18, godz. 17:00 Magdalena Ogórek w politycznym podsumowaniu tygodnia Temat związany z eksplozją rakiety tuż przy granicy Polski z Ukrainą zdominował podsumowanie tygodnia red. Magdaleny Ogórek. - To tragedia przede wszystkim… » więcej 2022-11-18, godz. 17:50 Alicja Gawinek o wolontariacie seniorów - Nie ma ludzi niepotrzebnych! - zapewnia Alicja Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zachęcając seniorów do wstępowania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »