Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii…
2021-11-18, 09:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie międzynarodowej

Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie międzynarodowej
- Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo to bezpieczeństwo pozwoli na nieograniczony dostęp do usług onkologicznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.
Odwiedziny są możliwe, po uzgodnieniu ich z kierownikiem oddziału do godziny 15-tej, po tej godzinie decyduje lekarz dyżurujący. Brany jest pod uwagę stan pacjenta.

- Wizyty duszpasterskie są poza wszelką dyskusją - zaznaczył dyrektor Staszewski i dodał, że w tej fali pandemii w przeciwieństwie do poprzednich pacjenci nie boją się już zgłaszać do szpitala.

Do Opolskiego Centrum Onkologii dociera już sprzęt w ramach rządowego programu Dostępność Plus. To przede wszystkim łóżka elektryczne, oraz sprzęt do kardiologii.
- Pacjenci poddawani terapii lekowej często tracą na zdrowiu jeżeli chodzi o serce. Nie chcemy ich odsyłać do innych poradni kardiologicznych, pomagamy im na miejscu - powiedział Marek Staszewski.

Jeśli chodzi o inwestycje w szpitalu, to zakończyła się budowa łącznika między Szpitalem Wojewódzkim a Opolskim Centrum Onkologii. Trwają odbiory techniczne. Podobnie jest z nową izbą przyjęć. Trwa także procedura przetargowa dotycząca budowy kolejnego łącznika.

- Połączy on oddział dziennej chemii z budynkiem głównym szpitala. Wszystkie budynki, obu szpitali będą ze sobą skomunikowane, bo dzisiaj jest tak, ze pacjenci onkologii, żeby skorzystać np z tomografu komputerowego muszą ubrać kurtkę, wyjść z budynku i przejść do budynku głównego. To nie jest coś, czym powinniśmy się chwalić, powinniśmy pomilczeć i poczekać do przyszłego roku - powiedział gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii powiedział o sukcesie lekarzy na międzynarodowych mistrzostwach świata w dziedzinie laparoskopii.
Jako jedyni reprezentanci Polski okazali się lepsi od zespołów medycznych z 16 krajów z 4 kontynentów.

Rozmawialiśmy także o tym, że OCO jest jedynym szpitalem publicznym, który w ramach kontraktu z NFZ leczy endometriozę, chorobę dotykającą 10% kobiet w Polsce.
Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »