Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji…
2021-11-10, 13:08 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie
- W szeregach PiS był taki niepokój, czy należna powaga izby i tematu zostanie zachowania, ale opozycja stanęła na wysokości zadania. Możemy powiedzieć, że wszyscy, właściwie prawie wszyscy, bo oczywiście jak zwykle Klaudia Jachira stanęła na wysokości swojego poziomu i trochę odbiła od narracji, który prowadziła opozycja, ale generalnie bardzo spokojnie i z wielką uwagą zostały przyjęte informacje, które przedstawił premier – mówiła w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii na Opolszczyźnie. Posłanka komentowała wczorajszą debatę jaka odbyła się w sejmie w związku sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.
- Pani marszałek zwróciła się do wszystkich parlamentarzystów, by te debatę poprowadzić w wyważonym, spokojnie tonie i rzeczywiście w ten sposób ta debata się odbyła, w klimacie wielkiej powagi, bo temat był niezwykle ważki. Siła gatunkowa tematu, który podejmowaliśmy, jest taka, że nie ma analogii do żadnego innego wątku w funkcjonowaniu żadnego z państw. Mamy do czynienia z ewidentną agresją drugiego państwa na naszą granicę - mówiła poseł PiS.

Część posłów opozycji zwracała na potrzebę umiędzynarodowienia tego tematu. - Co do zasady teza jest słuszna, tylko że to jest już realizowane – mówiła poseł Porowska. – Zanim pojawiły się te postulaty, już obserwowaliśmy i było to komentowane co się dzieje w poszczególnych krajach, np. w Hiszpanii, która pokazała piękny gest solidarności z Polską albo przed Bundestagiem w Niemczech ze słowami wsparcia i podziękowania dla rządu – dodała.

W debacie sejmowej pojawiły się też kwestie związane z obecnością dziennikarzy na granicy. - To jest stan wyjątkowy, który rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest to, żeby nie dopuszczać tam osób, które w jakiś sposób zaburzałyby pracę służb. Premier sprawnie odpowiadał, że czemu miałaby służyć obecność dziennikarzy, skoro potrafią manipulować informacjami. Pokazał przykład dziecka, któremu dmuchano dym w oczy i jak to potem zostało przedstawione przez niektóre media – mówiła poseł Porowska.

Poseł skomentowała też "marsz dla Izy" jaki wczoraj miał miejsce w Opolu. Uczestnicy zebrali się m.in. przy biurze poselskim Violetty Porowskiej i senatora Jerzego Czerwińskiego. - Komentarz jest dosyć smutny, dlatego że tak duża grupa ludzi dała się po prostu zmanipulować informacjom nieprawdziwym i przekręconym. Absolutnie Trybunał orzekając w ubiegłym roku nie wykreślił możliwości dokonania aborcji w sytuacji kiedy ciąża zagraża życiu kobiety. Przypadek pani z Pszczyny nie kwalifikuje się w ten kontekst absolutnie. To jednoznacznie wina lekarza i trudno powiedzieć dlaczego akurat pod moim biurem pojawiły się te osoby – mówiła poseł Porowska.

W kolejnym wątku rozmowy Violetta Porowska skomentowała zmiany w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. - Gratuluję i życzę dużo siły nowemu wicewojewodzie Tomaszowi Witkowskiemu. Pan wicewojewoda Witkowski jako uznany, z wielkim doświadczeniem samorządowiec będzie czuł, jak wielka jest potrzeba realizacji Polskiego Ładu. Jego dosyć duże doświadczenie na niwie samorządowej daje nadzieję, że będzie bardzo dobrze porozumiewał się z naszymi opolskimi samorządami, bo przecież to jest część pracy wojewodów - nadzór nad samorządami.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »