Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Ryszard Galla, poseł MN o tym, dlaczego w Sejmie…
2021-10-04, 17:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Galla, poseł MN o tym, dlaczego w Sejmie bronił zamknięcia oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Opolu

Ryszard Galla o likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu
- Od lat uczestniczę w pracach rady społecznej szpitala jako przewodniczący i wiem, że powody zamknięcia jednego z trzech oddziałów to niedofinansowanie psychiatrii przez NFZ i brak lekarzy. Polityka NFZ spowodowała, że lekarze odchodzą ze szpitali psychiatrycznych do opieki ambulatoryjnej lub otwierają własną praktykę - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w Popołudniowej Loży Radiowej.
Poseł Galla odniósł się także do informacji o tym, że lekarze nie chcą pracować z dyrektorem szpitala.

- Pan dyrektor Nazimek jest dyrektorem wymagającym. To nie każdemu pasuje - powiedział.

Skomentował także informację o tym, że Mniejszość Niemiecka broni decyzji dyrektora Nazimka o zamknięciu oddziału psychiatrii, ponieważ jego żona pracuje w tym szpitalu.

- Śmiechu warte. Moja żona pracowała i pracuje w szpitalu jako technik radiolog i to nie jest tajemnica, ale to też nie jest powód, dla którego bronię dyrektora Nazimka.

Poseł Ryszard Galla podkreślił także, że w ostatnich latach nie było sytuacji, że w Opolu była kolejka pacjentów oczekujących na przyjęcie na psychiatrię. Zmiana statutu w wyniku której zamknięto oddział - jak mówił poseł Galla - zawsze może być odwrócona, to nie jest długa procedura.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »