Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji…
2021-08-19, 09:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień
- Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Tempo szczepień w regionie spadło. Nie jesteśmy już liderem jeśli chodzi o odsetek zaszczepionych mieszkańców, co więcej jesteśmy na granicy wprowadzenia obostrzeń, kiedy we wrześniu nadejdzie czwarta fala pandemii.
- Organizujemy akcję informacyjną, ale bardzo często tak bywa, że nie decydują się na szczepionki ludzie, którzy nie słuchają, nie czytają, opierają się o opinie szeptane, a niektóre opinie budzą grozę.

Dlatego do szczepień będą zachęty, przy okazji meczów siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Przed meczami będą organizowane punkty szczepień, a wśród tych, którzy przyjęli szczepionkę, będą rozlosowywane gadżety drużyny podpisane przez zawodników.
- Będzie dosyć sporo piłek z autografami, podpisanych zdjęć. Losowanie tych nagród będzie odbywało się wśród tych, którzy będą na hali sportowej - zapowiedział Sławomir Kłosowski.

Wojewoda chciałby także powtórzyć akcję szczepień przy opolskich parafiach. Jak zaznaczył, 3 tygodnie temu przed kościołami udało się zaszczepić ponad 1200 osób.
Mobilne punkty szczepień będą także na dożynkach.

- Obawiam się, że przy niewystarczającym poziomie wyszczepienia w województwie opolskim, kiedy przyjdzie czwarta fala czeka nas lockdown i powrów do zamrożenia gospodarki, a tego nikt by nie chciał

Zobacz także

2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej 2021-11-02, godz. 12:57 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Polska polityka na półmetku obecnej kadencji sejmu i senatu. Średnie sondażowe, stan posiadania, możliwe koalicje. Zjednoczona Prawica to już blok czterech… » więcej 2021-11-02, godz. 09:29 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o wniosku o zmniejszenie subwencji na naukę języka niemieckiego i zmianach… - Każdy z posłów ma prawo składać poprawki - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Skomentował w ten sposób… » więcej 2021-10-29, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o nowym przedmiocie w szkole HiT Gośćmi Młodzieżowej Loży byli Amadeusz Hofman (FMS, Lewica), Szymon Folp (PL 2050), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych… » więcej 2021-10-29, godz. 14:07 Aspirant Agnieszka Nierychła z opolskiej policji o akcji "Znicz", o tym że święta to czas żniw dla złodziei i zasadach… - Na pewno tych policjantów będzie więcej, nie tylko w pobliżu nekropolii, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych - mówiła w Południowej Loży asp… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »