Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej…
2021-08-16, 13:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Katarzyna Czochara
- Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS Katarzyna Czochara, pytana, czy wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy może być zapowiedzią veta dla nowelizacji ustawy medialnej.
Prezydent RP przemawiając w czasie Święta Wojska Polskiego powiedział że: "będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności i wszystkich innych zasad konstytucyjnych – równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratycznym".
- To nie jest tak, że my jako Prawo i Sprawiedliwość wywracamy funkcjonowanie pewnych spraw. Ustawa medialna funkcjonuje a pewne kwestie w nowelizacji doprecyzowują pewne kwestie - powiedziała posłanka Czochara. - Podobnie jest w przypadku mienia bezspadkowego i zmian w Kpa i dzikiej reprywatyzacji.

Posłanka skomentowała także zapowiadane protesty i blokady dróg przez AgroUnię.
- Ulica to nie jest miejsce, gdzie prowadzi się rozmowy, to nie miejsce na negocjacje, Miejsce na rozmowy to Kancelaria prezesa Rady Ministrów - powiedziała.

Poseł Katarzyna Czochara jest zaangażowana w przygotowanie wydarzeń związanych z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
- 28 sierpnia w okolicach w okolicach klasztoru ojców franciszkanów odbędzie się premierowy koncert oratoryjny opowiadający o najważniejszych wątkach z życia kardynała. Planujemy również w tym dniu przedstawienie videomappingu na fasadzie klasztoru franciszkanów, to film, który przestawia pewien zbiór cytatów kardynała Wyszyńskiego w nowoczesnej formie.
- Obchodom towarzyszyć będą też inne wydarzenia, w tym możliwość zaszczepienia się, zapowiada posłanka Katarzyna Czochara. - Będzie taki mobilny punkt szczepień, w którym będzie się można zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Oczywiście w tym dniu odbędzie się także Msza święta i piknik rodzinny.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 08:59 Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w Opolu o stanie oświaty w czasie pandemii - Pierwszy lockdown, to szok i organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i rodziców. Było to na zasadzie, niech każdy sobie radzi jak potrafi - powiedział… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »