Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej…
2021-08-16, 13:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Katarzyna Czochara
- Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS Katarzyna Czochara, pytana, czy wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy może być zapowiedzią veta dla nowelizacji ustawy medialnej.
Prezydent RP przemawiając w czasie Święta Wojska Polskiego powiedział że: "będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności i wszystkich innych zasad konstytucyjnych – równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratycznym".
- To nie jest tak, że my jako Prawo i Sprawiedliwość wywracamy funkcjonowanie pewnych spraw. Ustawa medialna funkcjonuje a pewne kwestie w nowelizacji doprecyzowują pewne kwestie - powiedziała posłanka Czochara. - Podobnie jest w przypadku mienia bezspadkowego i zmian w Kpa i dzikiej reprywatyzacji.

Posłanka skomentowała także zapowiadane protesty i blokady dróg przez AgroUnię.
- Ulica to nie jest miejsce, gdzie prowadzi się rozmowy, to nie miejsce na negocjacje, Miejsce na rozmowy to Kancelaria prezesa Rady Ministrów - powiedziała.

Poseł Katarzyna Czochara jest zaangażowana w przygotowanie wydarzeń związanych z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
- 28 sierpnia w okolicach w okolicach klasztoru ojców franciszkanów odbędzie się premierowy koncert oratoryjny opowiadający o najważniejszych wątkach z życia kardynała. Planujemy również w tym dniu przedstawienie videomappingu na fasadzie klasztoru franciszkanów, to film, który przestawia pewien zbiór cytatów kardynała Wyszyńskiego w nowoczesnej formie.
- Obchodom towarzyszyć będą też inne wydarzenia, w tym możliwość zaszczepienia się, zapowiada posłanka Katarzyna Czochara. - Będzie taki mobilny punkt szczepień, w którym będzie się można zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Oczywiście w tym dniu odbędzie się także Msza święta i piknik rodzinny.

Zobacz także

2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej 2021-11-02, godz. 12:57 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Polska polityka na półmetku obecnej kadencji sejmu i senatu. Średnie sondażowe, stan posiadania, możliwe koalicje. Zjednoczona Prawica to już blok czterech… » więcej 2021-11-02, godz. 09:29 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o wniosku o zmniejszenie subwencji na naukę języka niemieckiego i zmianach… - Każdy z posłów ma prawo składać poprawki - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Skomentował w ten sposób… » więcej 2021-10-29, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o nowym przedmiocie w szkole HiT Gośćmi Młodzieżowej Loży byli Amadeusz Hofman (FMS, Lewica), Szymon Folp (PL 2050), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych… » więcej 2021-10-29, godz. 14:07 Aspirant Agnieszka Nierychła z opolskiej policji o akcji "Znicz", o tym że święta to czas żniw dla złodziei i zasadach… - Na pewno tych policjantów będzie więcej, nie tylko w pobliżu nekropolii, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych - mówiła w Południowej Loży asp… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »