Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej…
2021-08-16, 13:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Katarzyna Czochara
- Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS Katarzyna Czochara, pytana, czy wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy może być zapowiedzią veta dla nowelizacji ustawy medialnej.
Prezydent RP przemawiając w czasie Święta Wojska Polskiego powiedział że: "będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności i wszystkich innych zasad konstytucyjnych – równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratycznym".
- To nie jest tak, że my jako Prawo i Sprawiedliwość wywracamy funkcjonowanie pewnych spraw. Ustawa medialna funkcjonuje a pewne kwestie w nowelizacji doprecyzowują pewne kwestie - powiedziała posłanka Czochara. - Podobnie jest w przypadku mienia bezspadkowego i zmian w Kpa i dzikiej reprywatyzacji.

Posłanka skomentowała także zapowiadane protesty i blokady dróg przez AgroUnię.
- Ulica to nie jest miejsce, gdzie prowadzi się rozmowy, to nie miejsce na negocjacje, Miejsce na rozmowy to Kancelaria prezesa Rady Ministrów - powiedziała.

Poseł Katarzyna Czochara jest zaangażowana w przygotowanie wydarzeń związanych z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
- 28 sierpnia w okolicach w okolicach klasztoru ojców franciszkanów odbędzie się premierowy koncert oratoryjny opowiadający o najważniejszych wątkach z życia kardynała. Planujemy również w tym dniu przedstawienie videomappingu na fasadzie klasztoru franciszkanów, to film, który przestawia pewien zbiór cytatów kardynała Wyszyńskiego w nowoczesnej formie.
- Obchodom towarzyszyć będą też inne wydarzenia, w tym możliwość zaszczepienia się, zapowiada posłanka Katarzyna Czochara. - Będzie taki mobilny punkt szczepień, w którym będzie się można zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Oczywiście w tym dniu odbędzie się także Msza święta i piknik rodzinny.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »