Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska…
2021-06-23, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu
- Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała w Porannej Loży Radiowej lek. med Weronika Juruć oddziału wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego o akcji billboardowej antyszczepionkowców. Na ulicach Opola pojawiły się plakaty mające zniechęcić do zaszczepienia siebie i dziecka przeciwko covid-19.
- W przeprowadzonych badaniach klinicznych zarówno dzieci w wieku 12-15 i 16-18 lat nie zauważono żadnych innych objawów niepożądanych po szczepieniu, poza tymi łagodnymi jak u dorosłych, czyli ból w miejscu wkłucia, czy objawy grypopodobne - dodała.
- To nie jest eksperyment na dzieciach, tylko czwarta faza badań klinicznych, co jest dla szczepionek zaletą, bo to ścisły monitoringi i monitoringu na taką skalę światową, nie było jeszcze w historii medycyny i historii wprowadzania nowych produktów leczniczych - wyjaśniała.

Rozmawiałyśmy także o wariancie Delta SARS- CoV-2. ponad 90% przypadków zachorowań na covid-19 w Wielkiej Brytanii jest spowodowana tym szczepem, a jak informowała wczoraj "Rzeczpospolita" w wakacje do Polski przyleci 4tys. samolotów osobowych z Wysp Brytyjskich.

- Musimy zachować spokój i szczepić się dalej. Badania udowodniły, że szczepionki mRNA a także szczepionka firmy Astra Zeneca są skuteczne w wariancie Delta. - Co najmniej 2/3 zachorowań w Wielkiej Brytanii dotyczy osób między 18. a 30. rokiem życia, które nie zaszczepiły się - powiedziała lek.med Weronika Juruć.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny z okazji Dnia Ojca szczepi dzisiaj bez rejestracji
- Można przyjść do naszego punktu szczepień przy Alei Witosa 26, przejść kwalifikację medyczną i zaszczepić się - zapowiedziała Weronika Juruć, rzecznik USK.
Zaznacza ona, że zaszczepiony będzie każdy chętny, nie tylko ojcowie, także mamy. Nie trzeba być mieszkańcem Opola. - Szczepimy preparatem Pfizera - zaznacza i dodaje, że w najbliższy weekend (25,26 i 27.06) USK uruchomi punkt szczepień w Centtrum Handlowym Turawa Park.

Cały czas działa infolinia punktu szczepień przy szpitalu USK. - Można zadzwonić pod numer 77 45 20 513 i umówić się na szczepienie, jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić przez internet - powiedziała Edyta Hanszke-Lodzińska.
Z Weroniką Juruć i Edytą Hanszke-Lodzińską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza (23.06.2021)

Zobacz także

2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej 2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej 2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »