Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska…
2021-06-23, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu

Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień w szpitalu
- Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała w Porannej Loży Radiowej lek. med Weronika Juruć oddziału wewnętrznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego o akcji billboardowej antyszczepionkowców. Na ulicach Opola pojawiły się plakaty mające zniechęcić do zaszczepienia siebie i dziecka przeciwko covid-19.
- W przeprowadzonych badaniach klinicznych zarówno dzieci w wieku 12-15 i 16-18 lat nie zauważono żadnych innych objawów niepożądanych po szczepieniu, poza tymi łagodnymi jak u dorosłych, czyli ból w miejscu wkłucia, czy objawy grypopodobne - dodała.
- To nie jest eksperyment na dzieciach, tylko czwarta faza badań klinicznych, co jest dla szczepionek zaletą, bo to ścisły monitoringi i monitoringu na taką skalę światową, nie było jeszcze w historii medycyny i historii wprowadzania nowych produktów leczniczych - wyjaśniała.

Rozmawiałyśmy także o wariancie Delta SARS- CoV-2. ponad 90% przypadków zachorowań na covid-19 w Wielkiej Brytanii jest spowodowana tym szczepem, a jak informowała wczoraj "Rzeczpospolita" w wakacje do Polski przyleci 4tys. samolotów osobowych z Wysp Brytyjskich.

- Musimy zachować spokój i szczepić się dalej. Badania udowodniły, że szczepionki mRNA a także szczepionka firmy Astra Zeneca są skuteczne w wariancie Delta. - Co najmniej 2/3 zachorowań w Wielkiej Brytanii dotyczy osób między 18. a 30. rokiem życia, które nie zaszczepiły się - powiedziała lek.med Weronika Juruć.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny z okazji Dnia Ojca szczepi dzisiaj bez rejestracji
- Można przyjść do naszego punktu szczepień przy Alei Witosa 26, przejść kwalifikację medyczną i zaszczepić się - zapowiedziała Weronika Juruć, rzecznik USK.
Zaznacza ona, że zaszczepiony będzie każdy chętny, nie tylko ojcowie, także mamy. Nie trzeba być mieszkańcem Opola. - Szczepimy preparatem Pfizera - zaznacza i dodaje, że w najbliższy weekend (25,26 i 27.06) USK uruchomi punkt szczepień w Centtrum Handlowym Turawa Park.

Cały czas działa infolinia punktu szczepień przy szpitalu USK. - Można zadzwonić pod numer 77 45 20 513 i umówić się na szczepienie, jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić przez internet - powiedziała Edyta Hanszke-Lodzińska.
Z Weroniką Juruć i Edytą Hanszke-Lodzińską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza (23.06.2021)

Zobacz także

2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej 2021-09-15, godz. 09:14 Marek Tomków, wieceprezes NRA o szczepieniach w aptekach, omijaniu ust. "apteka dla aptekarza", szczepionce przeciwko… - Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID 19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady… » więcej 2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej 2021-09-14, godz. 09:30 Prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu o konferencji "Cyfryzacja", bezpieczeństwie cyfrowym miast i Internecie rz… Rozpoczęła się dwudniowa konferencja hybrydowa poruszająca zagadnienia cyfryzacji i bezpieczeństwa miast w tym zakresie. - Konferencja jest generalnie o Internecie… » więcej 2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej 2021-09-10, godz. 14:07 Dr Karol Nawrocki prezes IPN o wizycie w Opolu i planach pracy Instytutu na najbliższe miesiące, o edukacji najmłodszych… - Chciałem zobaczyć jak funkcjonuje delegatura IPN w Opolu, ale też porozmawiać z naszymi partnerami czyli Instytutem Śląskim, Muzeum Jeńców Wojennych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »