Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie…
2021-06-17, 13:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach ministerstwa

Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
- Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, był gościem Magdaleny Ogórek w czwartkowym cyklu "Prosto z sejmu". Komentował w ten sposób zachowanie posłów opozycji, którzy po niejawnym posiedzeniu sejmu relacjonowali w mediach jego przebieg.
- Takie zachowania wyglądają, jakby część naszej klasy politycznej działała pod dyktando tych, którzy starają się czynić zamęt. Mamy do czynienia z nową formą ataków hybrydowych, musimy zrozumieć, że takie sytuacje będą miały miejsce. One wyglądają niepozornie bo miesza się informacjie prawdziwe z nieprawdziwymi, ale trzeba z powagą do tego podchodzić.

Magdalena Ogórek z Ryszardem Bartosikiem rozmawiała także o Lidii Staroń wybranej przez sejm na RPO. - To osoba, która nie powinna budzić kontrowersji, potrafi z każdym środowiskiem współpracować, ale przede wszystkim potrafi pracować dla ludzi - powiedział gość "Prosto z sejmu".

Wiceminister podkreślił w programie, że najważniejsze, aby rolnicy się zaszczepili. - Bez względu na to, czym się zajmujemy najważniejsze jest nasze zdrowie. Pocieszające jest to, że eksport towarów spożywczych nie spada a rośnie. Chcemy nadal poszukiwać rynków zbytu. W Polskim Ładzie wprowadzamy poza tym ułatwienia dotyczące działalności i produkcji rolnej, zwiększamy dopłaty do paliwa rolniczego, uwalniamy rolniczy handel detaliczny - wymieniał.

Ryszard Bartosik skomentował także spotkanie Biden-Putin. - Było ono niedobre, bo podniosło rangę człowieka, który atakuje inne kraje, doprowadza do nieszczęść i śmierci innych ludzi. Spotkanie co najmniej zbyt wczesne i dające sygnał imperialnej Rosji, że jego działania nie są oddawane totalnej krytyce, a tak powinno być.

Zobacz także

2021-09-07, godz. 13:46 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" mieli dla Państwa komentarze… » więcej 2021-09-06, godz. 17:57 Prof. Rafał Wiśniewski o tym, że książka jest sexy, o cyfryzacji i digitalizacji kultury i wsparciu dla samorządowych… - Na Opolszczyźnie dużo się dzieje, są ciekawe projekty o charakterze lokalnym, natomiast jeśli chodzi o aplikowanie, to różnie bywa - przyznał w Porannej… » więcej 2021-09-06, godz. 17:54 Agata Lika o kongresie PL 2050 Szymona Hołowni w Warszawie, "zielonej demokracji" i o tym czy regionalne struktury są… - Na Kongresie było około 1000 osób, z województwa opolskiego pojechał cały autokar. Wreszcie mogliśmy się spotkać, bo dotychczas spotkania były internetowe… » więcej 2021-09-06, godz. 13:50 Danuta Jazłowiecka, senator PO, o stanie wyjątkowym, Donaldzie Tusku, Sławomirze Nitrasie i ustawie medialnej - Inflacja, nieprzyjęcie KPO, konflikt z Ameryką i ustawa lex TVN oraz spadek inwestycji do kilkunastu procent - w dobie tych kryzysów spotkaliśmy się z kolejnym… » więcej 2021-09-06, godz. 10:20 Halina Palmer-Piestrak o ewakuacji Afgańczyków związanych z Uniwersytetem Opolskim i pomocy w ułożeniu życia od … - Pierwszy dzień był szokiem, szczególnie dla dzieci - powiedziała Halina Palmer-Piestrak koordynatorka biura Erazmus Uniwersytetu Opolskiego, która od ponad… » więcej 2021-09-03, godz. 15:07 Zbigniew Kubalańca o unowocześnionym po remoncie Teatrze Kochanowskiego w Opolu i planowanych inwestycjach w obiektach… Koszty szacowano na 22 mln złotych, finalnie wydano około 29 mln zł. To wydatki na gruntowny remont budynku Teatru Kochanowskiego w Opolu, który wczoraj został… » więcej 2021-09-03, godz. 14:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsk… Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS). » więcej 2021-09-03, godz. 11:10 Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? - To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik… » więcej 2021-09-02, godz. 16:53 "Wspólna sprawa" debata pracodawców, związkowców i ekspertów o najwyższej od 20 lat inflacji i jej skutkach Gośćmi debaty byli dziś dr Artur Żurakowski (ekonomista) i dr Jerzy Szteliga (OPZZ). Rozmawialiśmy m.in. o najwyższej od 20 lat inflacji i czy nastąpi w… » więcej 2021-09-02, godz. 13:54 Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »