Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach…
2021-05-28, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję
- Zabrakło jednego głosu bo wynik był 49 do 49-ciu. Mówiąc najdelikatniej, bo był to dla nas duży cios i duży ból była to wpadka, wypadek przy pracy, tak czasami bywa - powiedziała w porannej Loży Radiowej Senator Danuta Jazłowiecka odnoszą się do wczorajszego głosowania w senacie nad ustawą dotyczącą ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.
Senat, w którym większość ma Koalicja Obywatelska, która chciała wprowadzić preambułę nie przyjął jej, bo jeden z senatorów KO był nieobecny (miał problem z połączeniem zdalnym) a drugi pomylił się w głosowaniu.

- Jeden z naszych kolegów miał spotkanie w tym czasie z grupą w Radzie Europy na którym omawiano strategię obrony Pratasiewicza i nakładania sankcji na Łukaszenkę. Głosował i jednocześnie zamykał to spotkanie i nie zauważył, że jest już drugie głosowanie dotyczące preambuły i powinien głosować "za" - wyjaśniała senator Jazłowiecka.

Gość Porannej Loży Radiowej podkreśliła, że senat przyjął uchwałę, która opisuje zasady opisania instrumentów wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy oraz szczegółowe elementy realizacji Krajowego Planu Odbudowy.

- Uchwała jest wyrażeniem woli politycznej. Będzie zamieszczona w dzienniku ustaw i będzie to dokument w przypadku konfliktów czy braku realizacji tego, co jest zapisane. Zapisano tam min. jak będzie zbudowany komitet monitorujący oraz jak powinna być prowadzona kontrola przez NiK - wyjaśniła senator Koalicji Obywatelskiej.

- Do końca liczyliśmy, że rząd zapewni to, że sprawiedliwie zostaną wydane pieniądze i byliśmy przekonani, że będziemy przygotowywać preambułę. W ostatnim momencie podjęliśmy decyzję, że takim "bezpiecznikiem" będzie uchwała ze szczegółowymi zapisami - powiedziała Danuta Jazłowiecka pytana o to dlaczego senatorowie "walczyli" o preambułę, skoro szczegółowe zapisy można było zawrzeć w uchwale.

Zobacz także

2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej 2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej 2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej 2021-08-31, godz. 18:15 Spięcie - na magazyn międzynarodowy zapraszają Piotr Cywiński i Michał Rachoń Aleksander Poczobut i Andżelika Borys przebywający w areszcie zostaną wypuszczeni jeśli przyznają się do winy i poproszą o ułaskawienie. Oskarżeni są… » więcej 2021-08-31, godz. 12:59 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) o "piłowaniu (przywilejów) większości katolickiej… » więcej 2021-08-30, godz. 09:10 Grzegorz Adamczyk o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - Dzisiaj Święto Wolności i Solidarności, bardzo ważne dla nas święto, które upamiętnia wydarzenia sprzed 41. lat - powiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący… » więcej 2021-08-30, godz. 08:09 Marek Kawa o amerykańskich interwencjach wojskowych w Afganistanie i Iraku - Atak na World Trade Center to był moment przełomowy, ale pamiętajmy, że zamach na Bin Ladena był przygotowywany już pod koniec lat 90. Od połowy lat 90… » więcej 2021-08-30, godz. 12:55 Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych… - Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister… » więcej 2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej 2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »