Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski…
2021-04-29, 09:15 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski z UE, obchodach 100 rocznicy III powstania śląskiego na Górze św Anny i niewyremontowanym Pomniku Czynu Powstańczego oraz o kolejnym etapie budowania punktów szczepień

Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski, obchodach 100 rocznicy III powstania śląskiego na górze św Anny i niewyremontowanym Pomniku Czynu Powstańczego oraz o kolejnym etapie budowania punktów szczepień
- Spodziewamy się wielu znaczących gości, prezydent Andrzej Duda to gość ekskluzywny i cieszymy się, że zaszczyci nas swoją obecnością – mówił w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Nie czas rozmawiać o tym co się nie udało w przededniu 100 rocznicy. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień, nie powinno się teraz wylewać łez nad tym w jakim stanie jest pomnik na Górze św Anny – odpowiedział nasz gość pytany o niezrealizowany remont Pomnika Czynu Powstańczego.
- Obchody będą dostojne, lecz niestety w reżimie sanitarnym. Zainteresowanie obchodami było ogromne, ilość telefonów przekroczyła moje oczekiwania. Musiałem odpowiadać, że wszystko jest w reżimie sanitarnym i prosiłem żebyśmy przezywali te wydarzenia duchowo przez transmisje telewizyjne czy radiowe – mówił nasz gość.

Wojewodę opolskiego zapytaliśmy o skład gości podczas obchodów. - Mamy taki podział: w Kancelarii Prezydenta jest jedna grupa decydująca o wszystkich innych pozostałych i wojewoda opolski dostał skromną pulę osób, które może zaprosić. Oczywiście są tu parlamentarzyści, ale też takie osoby, które są znane ze swej działalności społeczność. Na pewno na rangę tego wydarzenia wpłynie obecność wojewody śląskiego – mówił wojewoda Kłosowski.

Naszego gościa pytaliśmy też o Pomnik Czynu Powstańczego, który wraz z amfiteatrem miał być wyremontowany. Sprawa ta ciągnie się już od kilku lat i finalnie nie udało się wykonać tego remontu. Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury przeznaczyło na ten cel 8,5 mln złotych dotacji. Pozostałą część kosztów miały ponieść gmina Leśnica i powiat strzelecki. We wczorajszej Popołudniowej Loży Radiowej burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski stwierdził, że samorządy lokalne porwały się z motyką na słońce, a cała inwestycja jest „porażką państwa polskiego”.

- Przypomnę, że te środki były zagwarantowane i to nie było tylko 8 mln, bo pojawiła się kwota 12 mln złotych i z tych czy innych powodów ta kwota nie została spożytkowana na to, żeby zająć się tym pomnikiem od serca, żeby nie wstydzić się tego jak on wygląda. Nie należy w tej chwili wypominać, kto czego nie zrobił, tylko skoncentrować się na uroczystościach, aby godnie przyjąć prezydenta. Będzie czas po majówce gdzie bez wypominania i oglądania się trzeba będzie przystąpić, żeby doprowadzić pomnik do stanu, za który nie będziemy się musieli wstydzić – mówił wojewoda Kłosowski.

Naszego gościa pytaliśmy też o 770 mld złotych dla Polski z Unii Europejskiej a także o otwieranie kolejnych punktów szczepień w naszym regionie.

Zobacz także

2021-12-28, godz. 08:44 Szymon Ogłaza o brakujących pieniądzach we wkładach własnych do inwestycji drogowych i kolejowych - Zrobiliśmy więcej niż mieliśmy zaplanowane - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon oGlaza, członek zarządu województwa, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-27, godz. 13:25 Katarzyna Czochara o wecie prezydenta do ustawy medialnej, obwodnicach i nowej "S" z Prądów do Blachowni, tarczy antyinflacyjnej… - Na pewno będziemy się nad tą ustawą pochylać. To ważna ustawa, ona reguluje zapisy prawa unijnego. Myślę, że dalsze prace spowodują, że jednak ta… » więcej 2021-12-27, godz. 08:46 Sławomir Kłosowski o tym, że sytuacja epidemiologiczna w Opolu jest najgorsza w Polsce, ale też o tym, że "widać… - Zadziwiająca jest sytuacja Opola w prognozach matematyków. Widać mocno utrzymujący się wariant Delta. Opole nabija nam wysoką średnią krajową i wysoką… » więcej 2021-12-23, godz. 14:49 Dr Ewa Kosowska-Korniak o zasadach dobrej rozmowy przy wigilijnym stole O tym jak rozmawiać przy wigilijnym stole, jakie tematy poruszać, a czego lepiej unikać i o tym jak ważne jest słuchanie - gościem Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-24, godz. 08:53 Ks. Waldemar Klinger w wigilijny poranek o tym, że Jezus ma sporą konkurencję i próbach laicyzacji Świąt - Pan Jezus ma ostrą konkurencję - powiedział w Porannej Loży Radiowej ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry z którym rozmawialiśmy w wigilijny… » więcej 2021-12-23, godz. 17:45 Popołudniowa Loża Radiowa "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o ekonomicznych prognozach na 2022 rok Gośćmi Loży byli dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo Handlowa) i dr… » więcej 2021-12-23, godz. 14:08 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim Dzień przed Wigilią w Południowej Loży nie mogło zabraknąć wątku religijnego. Skąd próby laicyzacji Świąt Bożego Narodzenia i czy są skuteczne? O… » więcej 2021-12-23, godz. 08:56 Wojciech Komarzyński o grudniowych naborach w ARiMR i podsumowaniu działalności w 2021 - Dzięki wsparciu, Koła Gospodyń Wiejskich doskonale się rozwijają i kultywują tradycje śląska opolskiego - mówił w Porannejosy Radiowej Wojciech Komarzynski… » więcej 2021-12-22, godz. 18:28 Dr Ewelina Klimczak z CMJW o tym jak spędzano Boże Narodzenie w obozach jenieckich » więcej 2021-12-22, godz. 13:46 Martyna Nakonieczny z klubu PiS komentuje budżet województwa na 2022 rok » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »