Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu'w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-12-23, 15:02 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu"w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. Leszkiem Gęsiakiem

ks. Leszek Gęsiak [fot. Archidiecezja Warszawska]
ks. Leszek Gęsiak [fot. Archidiecezja Warszawska]
O wyjątkowości tych świąt, o szukaniu otuchy w Bogu i wartościach - o tym Magdalena Ogórek rozmawiała dziś z ks. Leszkiem Gęsiakiem, nowym rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski.
- Trudny ten wigilijny czas, już nawet nie sama Wigilia, ale ten czas oczekiwania był dla nas stresogenny, bo co rusz dowiadywaliśmy się o liczbie zgonów, liczbie zakażeń i w takich okolicznościach trudno się czeka na nadejście Chrystusa – mówiła Magdalena Ogórek.

- Chyba nikt nie pamięta tak trudnego Bożego Narodzenia- odpowiedział ks. Leszek Gęsiak. – Pamiętajmy jednak, że przeżyliśmy już taką trudną Wielkanoc, która była dla nas dużą próbą zarówno od strony wiary jak i przeżywania uroczystości. Tym razem wszystko też będzie inne, bo są pewnego rodzaju obostrzenia, one będą się zwiększały…

- Chciałbym jednak, żebyśmy zobaczyli że dzisiejsze spotkanie, które będziemy przeżywali w gronie najbliższych, w gronie osób, które są blisko naszego serca, że to spotkanie, jest naprawdę spotkaniem z Jezusem, bo to przecież dzień jego urodzin – mówił gość Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

2021-03-22, godz. 09:46 Janusz Kowalski o tym dlaczego Solidarna Polska nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, o nauce zdalnej najmłodszych klas… - Krajowy Plan Odbudowy jest częścią wielkiego kredytu od Unii Europejskiej. Mamy dostać go na 34 lata, a koszt będzie większy niż to co otrzymamy i pieniądze… » więcej 2021-03-19, godz. 17:56 Jadwiga Wójciak, prezes Partnerstwa Borów Niemodlińskich i Adriana Dziaczyszyn, dyrektor biura Stowarzyszenia LGD „Płaskowyż… W Polsce jest ok. 300 LGD. 10 takich stowarzyszeń powstało też na Opolszczyźnie. Zrzeszają one osoby z sektora prywatnego, samorządowego i pozarządowego… » więcej 2021-03-19, godz. 13:33 Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią i kolejnym lockdownie Sytuacja pandemiczna się zaostrza, odnotowujemy coraz więcej zakażeń, a od jutra na terenie całego kraju będzie obowiązywał lockdown. O tym jak młodzi… » więcej 2021-03-19, godz. 09:39 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej (KO) o apelu w sprawie przyznania Opolszczyźnie 250 mln euro z unijnej puli O przyznanie 250 mln euro województwu opolskiemu apeluje Opolski Zespół Parlamentarny. Wystosował w tej sprawie apel do premiera Mateusza Morawieckiego. -… » więcej 2021-03-19, godz. 09:17 Ryszard Galla, poseł MN, o apelu parlamentarzystów ws. przywrócenie linii kolejowej Racławice Śląskie-Racibórz Opolski Zespół Parlamentarny wystosował apel do ministra infrastruktury w sprawie uruchomienia specjalnych środków z budżetu państwa na sfinansowanie wkładu… » więcej 2021-03-18, godz. 17:24 "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o pracy zdalnej Praca zdalna towarzyszy nam od roku. Niestety obecna sytuacja epidemiczna wskazuje, że jeszcze jakiś czas ta forma pracy będzie z nami. Ministerstwo Rozwoju… » więcej 2021-03-18, godz. 13:00 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Anną Kwiecień, poseł PiS i wiceprzewodniczącą komisji… Gościem Magdaleny Ogórek była tym razem poseł PiS i wiceprzewodnicząca komisji zdrowia Anna Kwiecień. Tematem rozmowy była pogarszająca się sytuacja epidemiczna… » więcej 2021-03-18, godz. 09:52 Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu o szkodliwości wypalania traw, trwających naborach i bieżącej działalności… - Niestety, każdego roku przychodzi nam się zmierzyć z tym problemem. Wciąż dominuje mit o tym, że wypalanie traw to zbawienie dla gleby, a jest wręcz odwrotnie… » więcej 2021-03-17, godz. 17:53 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa oraz Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o funkcjonowaniu budżetów obywatelskich… Ustawą z 11 stycznia 2018 roku parlament usankcjonował praktykę gmin w zakresie budżetów obywatelskich jako konsultacji społecznych. W wielu samorządach… » więcej 2021-03-17, godz. 14:46 Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa o tym, że pandemia niezbyt wpłynęła na realizowanie inwestycji - Oczywiście wszyscy cierpimy z powodu pandemii, zarówno duże samorządy jak i małe wioski czy sołectwa - mówił w Południowej Loży Radiowej Jan Woźniak… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »