Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej…
2020-10-09, 15:37 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim

Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim
- To pierwsza i nie ostatnia kontrola, do wyborów 3 lata więc pewnie niejedna kontrola poselska przede mną czy też posłami Koalicji Obywatelskiej – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o kontrolę poselską w Urzędzie Wojewódzkim.
- Naszym celem jest sprawdzenie na ile administracja rządowa szczebla wojewódzkiego, radzi sobie w walce z pandemią. Sformułowaliśmy 12 rozbudowanych pytań. To nie jest zemsta za Urząd Marszałkowski, bo takie kontrole rozpoczęły się w Krakowie czy Białymstoku – zaznaczył Tomasz Kostuś.

Poseł PO wraz z posłem Witoldem Zembaczyńskim spotkali się z wojewodą Adrianem Czubakiem.

- Wojewoda bardzo profesjonalnie potraktował tę kontrole, mieliśmy okazję rozmawiać ponad 2 godziny, przejrzeliśmy sobie te 12 pytań, żeby nie było wątpliwości co do interpretacji itp. Kontrola trwa, więc oczekujemy odpowiedzi i na początku przyszłego tygodnia będziemy ją kontynuować – mówił Kostuś.

Co dokładnie interesuje posłów?

- Chodzi nam o liczbę łóżek, osób hospitalizowanych, jest kwestia szczepionek i ich dostępności ale też współpracy administracji rządowej z administracją samorządową – dodał Kostuś.

Zobacz także

2021-02-10, godz. 17:49 Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o nowym Systemie Identyfikacji Wizualnej tej gminy i remontach kamienic ś… Nowy System Identyfikacji Wizualnej Prudnika wprowadzają władze tej gminy. Jednym z jego elementów jest logotyp bazujący na dotychczasowym herbie miasta i… » więcej 2021-02-10, godz. 11:24 Mariusz Kozaczek o tym, że nie zrezygnuje z budowy więzienia w gminie Lubrza, centrum handlowym i innych inwestycjach - Wymieniliśmy się kilka razy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Służbą Więzienną dokumentacją i myślę, że to takie chwilowe zaniechanie tej budowy… » więcej 2021-02-10, godz. 11:24 Zbigniew Kubalańca o o tym jak będzie wyglądało uczczenie setnej rocznicy III powstania Śląskiego w naszym województwie… - Chcemy ogłosić konkurs, aby najlepsi architekci z Polski zaprojektowali nam koncepcję przebudowy, modernizacji, a może nawet całkowitego wyburzenia i postawienia… » więcej 2021-02-10, godz. 08:55 Marcelina Zawisza o wzroście popularności poglądów lewicowych wśród młodzieży, polskiej szczepionce na covid-19… - Rośnie pokolenie, które nie godzi się na politykę nienawiści, które jest włączające, które chce polityki, która załatwia konkretne sprawy, ich sprawy… » więcej 2021-02-09, godz. 19:52 Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole o wpływie dużych opadów śniegu na lasy oraz planach rozwoju turyst… W ostatnich latach brak dużych opadów atmosferycznych powoduje suszę hydrologiczną. Deficyt wody przyczynia się też do stepowienia i jest zagrożeniem dla… » więcej 2021-02-09, godz. 18:19 Edward Szupryczyński, burmistrz Głuchołaz o wznowieniu działalności hotelarskiej oraz zimowym utrzymaniu dróg w Górach… Góry Opawskie w gminie Głuchołazy to jedna z większych atrakcji turystycznych Opolszczyzny. Jest tam największa baza noclegowa w regionie. Po kilku miesiącach… » więcej 2021-02-09, godz. 13:40 "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Południowej Loży Radiowej W kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" Piotr Gociek (Polskie Radio, TVP Kultura i Do Rzeczy) i Piotr Moc m.in. o przypadkach wychodzenia ze studia… » więcej 2021-02-09, godz. 09:37 Szymon Ogłaza, członek Rady Krajowej PO, o sondażach, Koalicji 276, aborcji, drodze jaką pójdzie Platforma i wicemarszałku… - Ostatnie sondaże dla ruchu Szymona Hołowni są optymistyczne, tylko że z sondażami na 3 lata przed wyborami jest tak, że są dwie grupy, które je analizują… » więcej 2021-02-08, godz. 18:34 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o znaczeniu dla tego środowiska tegorocznego spisu powszechnego ludno… Rozpoczynający się 1 kwietnia Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 ma też duże znaczenie dla Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Takie spisy… » więcej 2021-02-08, godz. 13:26 Katarzyna Czochara o Koalicji 276.pl: "Tonący brzytwy się chwyta" - Koalicja Zjednoczonej Prawicy będzie trwać - takie przekonanie wyraziła w Loży Radiowej posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. W odniesieniu… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »