Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o tym co dalej z 'Nową Solidarnością'…
2020-09-07, 15:00 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu

Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu
- To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym – mówił w Loży Radowej poseł Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej, pytany o awarię oczyszczalni „Czajka” w Warszawie i politycznych konsekwencjach tego problemu.
- Zamiast przerzucać się odpowiedzialnością i ten temat kolejny raz politycznie podgrzewać, prezydent wspólnie z radnymi, z parlamentarzystami powinien jak najszybciej ten problem rozwiązać. Innymi słowy: wszystkie ręce na pokład –powiedział poseł Kostuś.

- Potrzebna jest współpraca i działanie a nie dolewanie oliwy do ognia – dodał.
W takim razie co z „Nową Solidarnością”?

- To nie najlepszy czas by angażować się w „Nową Solidarność”, dzisiaj Rafał Trzaskowski powinien się poświęcać i robi to, aby usunąć problem i usunąć awarię. PiS boi się Rafała Trzaskowskiego na ognia, władza chce go zdyskredytować. Co będzie za miesiąc czy pół roku, zależy to od tego jak prezydent Warszawy sobie poradzi z awarią – mówił Kostuś.

Zobacz także

2020-11-12, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, a wśród tematów pojawił się Marsz Niepodległości, strajk kobiet… » więcej 2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »