Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria 'Czajki' - problem…
2020-09-04, 16:40 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy?

Młodzieżowa Loża Radiowa (04.09.2020)
Naszymi gośćmi byli:
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
Jan Zimoch z Porozumienia
Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów
- Na pewno temat nieco przesadzony przez prawą stronę sceny politycznej - stwierdził o awarii Tobiasz Gajda.

Jego zdaniem oczywiście to nie tylko problem lokalny, gdyż Wisła płynie przez pół Polski. Przypomniał jednak, że nawet Szwedzi – tak zaniepokojeni stanem Bałtyku – stwierdzili, że są zadowoleni z działań, jakie w tej sprawie podjęły władze Warszawy. Ponadto ostatnie badania robione aż pod Płockiem oceniły stan wody w Wiśle jako mieszczący się w normach.

- Awarie się zdarzają - powiedział Jan Zimoch z Porozumienia.

Podkreślił, że trzeba z tej awarii wyciągnąć wnioski, konsekwencje. Ma nadzieje, że Rafał Trzaskowski poradzi sobie z tym problemem. Nie ma też nic przeciwko temu, by łączyć pracę w samorządach z polityką. Zresztą wielu polityków wywodzi się właśnie z samorządów. Kibicuje nowemu ruchowi społecznemu, bo uważa, że to jeszcze bardziej osłabi opozycję.

- Męczy mnie rozdmuchiwanie tego lokalnego problemu ponad miarę – zastrzegł Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej.

Rozumie, że o tym problemie trzeba rozmawiać, lecz gdyby nie było totalnej wojny między obiema stronami sporu politycznego – awaria miałaby zupełnie inny wymiar. Nasz gość podkreślił, że dla niego ideałem byłaby sytuacja, w której rząd działa jak sprawna korporacja, spokojnie i efektywnie. Politycy rzadko występują w mass mediach, zwłaszcza w pomniejszych sprawach.

Zobacz także

2020-11-13, godz. 12:45 Roman Kolek o współpracy z Nadrenią - Palatynatem w zakresie walki z koronawirusem - Jest otwartość i gotowość do współpracy, Nadrenia dzieliła się z nami swoimi doświadczeniami od pierwszej fali aż do dziś, chodzi np. o przygotowanie… » więcej 2020-11-12, godz. 14:48 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym kiedy wrócimy do pełnej aktywności gospodarczej i o abolicji… Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), dr Jerzy Szteliga (OPZZ) oraz dr Witold Potwora (ekonomista). » więcej 2020-11-12, godz. 14:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury Gościem cyklu "Prosto z sejmu" był dziś Jarosław Sellin, wiceminister kultury, z którym Magdalena Ogórek rozmawiała m.in. o koncercie grupy SBB, który… » więcej 2020-11-12, godz. 12:40 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Kolejnym gościem Magdaleny Ogórek był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, a wśród tematów pojawił się Marsz Niepodległości, strajk kobiet… » więcej 2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »