Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria 'Czajki' - problem…
2020-09-04, 16:40 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy?

Młodzieżowa Loża Radiowa (04.09.2020)
Naszymi gośćmi byli:
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
Jan Zimoch z Porozumienia
Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów
- Na pewno temat nieco przesadzony przez prawą stronę sceny politycznej - stwierdził o awarii Tobiasz Gajda.

Jego zdaniem oczywiście to nie tylko problem lokalny, gdyż Wisła płynie przez pół Polski. Przypomniał jednak, że nawet Szwedzi – tak zaniepokojeni stanem Bałtyku – stwierdzili, że są zadowoleni z działań, jakie w tej sprawie podjęły władze Warszawy. Ponadto ostatnie badania robione aż pod Płockiem oceniły stan wody w Wiśle jako mieszczący się w normach.

- Awarie się zdarzają - powiedział Jan Zimoch z Porozumienia.

Podkreślił, że trzeba z tej awarii wyciągnąć wnioski, konsekwencje. Ma nadzieje, że Rafał Trzaskowski poradzi sobie z tym problemem. Nie ma też nic przeciwko temu, by łączyć pracę w samorządach z polityką. Zresztą wielu polityków wywodzi się właśnie z samorządów. Kibicuje nowemu ruchowi społecznemu, bo uważa, że to jeszcze bardziej osłabi opozycję.

- Męczy mnie rozdmuchiwanie tego lokalnego problemu ponad miarę – zastrzegł Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej.

Rozumie, że o tym problemie trzeba rozmawiać, lecz gdyby nie było totalnej wojny między obiema stronami sporu politycznego – awaria miałaby zupełnie inny wymiar. Nasz gość podkreślił, że dla niego ideałem byłaby sytuacja, w której rząd działa jak sprawna korporacja, spokojnie i efektywnie. Politycy rzadko występują w mass mediach, zwłaszcza w pomniejszych sprawach.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »