Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie…
2020-09-04, 14:38 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB

- To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem wtedy chyba w drugiej klasie liceum. Zawodowo obsługiwałem festiwal od 1996 do 2006 roku dla dużej ogólnopolskiej rozgłośni – wspominał na naszej antenie swoje pierwsze festiwalowe chwile Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole.
Tegoroczny festiwal odbywa się w dobie pandemii, co odbija się m.in. na liczbie widzów, którzy będą mogli przebywać w amfiteatrze. – W amfiteatrze będzie zaledwie 1000 osób, więc my mocno pracujemy, żeby przez cały dzień przybliżyć słuchaczom to co się tam dzieje, ale i wiernym internautom, których nam mocno przybywa z miesiąca na miesiąc – mówił prezes Moc.

- Uruchomiliśmy dodatkowe kanały na Instagramie, są zdjęcia, filmiki i przybliżamy kulisy powstania produkcji telewizyjnej, bo umówmy się, że festiwal to przede wszystkim jest duży, profesjonalny program telewizyjny, prowadzony na żywo i który jest dopracowany od A do Z. Tradycyjnie, wszystkie koncerty będą do wysłuchania na naszej antenie – zaznaczył Piotr Moc.

Dla Radia Opole bardzo ważnym dniem jest czwarty dzień festiwalu. – Czekamy z wypiekami na twarzy. Grupa SBB, która jest patronem naszego studia M w niedzielę będą mieli próbę z artystami, będzie tam Tomek Makowiecki, Natalia Sikora, Abradab i inni muzycy sesyjni. To dla nas wielkie przeżycie – mówił prezes Moc.

Zespół SBB wystąpi w ramach sceny alternatywnej w niedzielę o 20.00.

Zobacz także

2020-10-29, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-27, godz. 14:02 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali… » więcej 2020-10-27, godz. 13:50 "Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu… » więcej 2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej 2020-10-26, godz. 13:12 Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł… - Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele… » więcej 2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »