Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje…
2023-03-29, 18:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikacje w 2021 r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!

Renata Cygan, WUP: 4% Opolan podnosiło swoje kwalifikację w 2021r. Odstajemy bardzo od innych krajów i województw!
Gościem popołudniowego programu publicystycznego była Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Mówiła o zaopiniowanych przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy nowych kierunkach kształcenia, niechęci mieszkańców regionu do podnoszenia kwalifikacji, i nowym projekcie "Opolski pracuje elastycznie".
Technik technologii żywienia, technik budownictwa, technik handlowiec, asystent stomatologiczny, terapeuta zajęciowy, opiekun osób starszych i opiekun w domach pomocy społecznej - takie kierunki kształcenia opiniowała Wojewódzka Rada Rynku Pracy. Szkoły branżowe, chcąc utworzyć nowe kierunki muszą wystąpić o opinię do wspomnianej rady.

- Potrzebujemy krawców, spawaczy, wszystkich zawodów rzemieślniczych - powiedziała
Renata Cygan wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W programie opowiedziała także o nowym projekcie WUP "Opolskie pracuje elastycznie” .
Przedstawiła także dane pokazujące, że mieszkańcy Opolszczyzny niechętnie podnoszą swoje kwalifikacje.

- W 2021 niecałe 4% ludności w wieku 25-64 podnosiło swoje kwalifikację i to i tak jest najwyższy odsetek, bo w poprzednich latach, nawet przed pandemią, było to około 2% - zaznaczyła wicedyrektor Cygan. Odstajemy w tej kwestii bardzo od zachodu Europy i innych województw naszego kraju.

Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-08-11, godz. 18:00 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o prywatyzacji lasów, ministrze zdrowia i nie tylko W politycznym obrazie mijającego tygodnia wspólnie z Magdaleną Ogórek zastanowimy się nad faktycznym znaczeniem słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława… » więcej 2023-08-10, godz. 17:30 Marcin Ociepa o incydentach w rejonie granicy polsko-białoruskiej - Takie rzeczy zdarzają się na świecie, we wszystkich krajach. Trzeba oczywiście szlifować procedury, trzeba wyciągać wnioski. Jeżeli gdzieś został popełniony… » więcej 2023-08-10, godz. 11:22 Czy konieczne są dodatkowe regulacje dotyczące czasu poza pracą? W czwartkowej debacie "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" rozmawialiśmy o planowanych unijnych regulacjach w zakresie dostępności pracowników w czasie… » więcej 2023-08-09, godz. 11:36 Krystyna Słodczyk o jakości powietrza w Opolu Według rankingu opublikowanego przez jeden z ogólnopolskich portali, Opole jest w czołówce miast, w których żyje się najlepiej. Stolica regionu wypadła… » więcej 2023-08-09, godz. 18:00 Katarzyna Kownacka o II turze rekrutacji na Uniwersytecie Opolskim - II tura rekrutacji ruszyła 1 sierpnia i dotyczy wielu kierunków studiów. W tym roku na I i II stopniu mieliśmy w ofercie około 130 kierunków studiów stacjonarnych… » więcej 2023-08-07, godz. 18:12 Marcin Oszańca o przyszłości Trzeciej Drogi O dalszą współpracę w ramach Trzeciej Drogi pytaliśmy także lidera opolskiego PSL-u Marcina Oszańcę. » więcej 2023-08-07, godz. 18:10 Adam Gomoła o Trzeciej Drodze, która nadal chce iść razem do wyborów Rozłamu w Trzeciej Drodze nie będzie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dotyczącym możliwego zerwania współpracy pomiędzy "Ludowcami" a Polską 2050, obu… » więcej 2023-08-03, godz. 18:28 Czy "umowy śmieciowe" przestaną istnieć? Unia Europejska rozważa wprowadzenie kolejnej rewolucji na rynku pracy. W myśl przygotowywanych rozwiązań, od 2025 roku, niektórzy zatrudnieni w oparciu o… » więcej 2023-08-04, godz. 17:47 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o incydentach na polsko-białoruskiej granicy W cotygodniowym przeglądzie tygodnia tym razem przyjrzymy się kolejnym incydentom na polsko-białoruskiej granicy. Zastanowimy się też, jakie efekty może… » więcej 2023-08-02, godz. 13:41 Sandra Mackiewicz o toksyczności sinic - Sinice mogą wytwarzać toksyny. Mogą to być hepatotoksyny, które atakują komórki wątroby, bądź neurotoksyny atakujące układ nerwowy i po kąpieli… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »