Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach…
2023-02-08, 18:15 Autor: Ireneusz Prochera

Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach dla finansów samorządowych

Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach dla finansów samorządowych
- Polityki jest coraz więcej w samorządach, ale chyba dlatego, że samorządowcy dostrzegają że się wokół nich nie do końca dobrze dzieje - mówił przewodniczący Rady Miasta Opola (Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego), uzasadniając swoje zaangażowanie w ruchu "Tak dla Polski".
Odnosząc się do kontrowersji pisma Czas na Opole, które według opozycji, ma uprawiać propoagandę na rzecz obecnych władz stolicy regionu, Łukasz Sowada stwierdził, że nie jest to prawda. Wskazał, że coraz więcej samorządów w kraju wydaje takie pisma, co ma wynikać z deficytu równego dostępu do mediów i potrzeby informowania mieszkanców, co się wokół nich dzieje.

A odnosząc sią do stanu finansów miasta, Łukasz Sowada podkreślił, że nie było ze strony organów kontrolnych, takich jak RIO, zastrzeżeń do bezpieczeństwa budżetu. Wyraził przy tym ubolewanie, że po zmianach podatkowych znacząco spadły dochody samorządów z udziału w podatkach płaconych przez mieszkańców do kasy państwa.
Z Łukaszem Sowadą rozmawia Ireneusz Prochera (08.02.2023)

Zobacz także

2023-04-24, godz. 18:00 Katarzyna Czochara: PiS pokazało, że w tym trudnym dla Polski okresie staje na wysokości zadania W Parlamentarnym Poniedziałku sporo o tym, co mówią nam ostatnie sondaże. A widać w nich m.in., że Zjednoczona Prawica łapie drugi oddech, bo dostrzegalnie… » więcej 2023-04-21, godz. 17:45 Suma tygodnia Magdaleny Ogórek o: Fit for 55, 80. rocznicy powstanie w getcie warszawskim i pozwie Wadowic ws. reportażu… W Sumie tygodnia Magdalena Ogórek skomentowała przegłosowanie przez Parlament Europejski pakietu Fit for 55. To prawo o klimacie, w dokumencie zapisano zmniejszenie… » więcej 2023-04-20, godz. 18:00 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Przez Francję przetacza się fala protestów, ale wydłużenie czasu pracy wydaje się nieuniknione. Czy działania francuskiego rządu posłużą innym władzom… » więcej 2023-04-19, godz. 19:00 Burmistrz Otmuchowa o wsparciu dla budynków wielorodzinnych i Lecie Kwiatów - Mam nadzieję, że to nie będzie program jednoroczny, bo jest bardzo potrzebny - tak Jan Woźniak, określił program "Ciepłe Mieszkanie", do którego gmina… » więcej 2023-04-19, godz. 17:45 Burmistrz Paczkowa o wysokich rachunkach za energię -Gminę przestaje być stać, by pokryć rachunki za energię jakie ostatnio przychodzą. Nie jesteśmy jedyną gminą, która ma takie kłopoty ze sprzedawcą… » więcej 2023-04-18, godz. 18:01 Magazyn krajowy (18.04.2023) W ramach audycji "Publicystyka w Radiu Opole" zapraszamy na magazyn krajowy, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata polityki krajowej. Wydarzenia… » więcej 2023-04-17, godz. 20:30 Marcin Ociepa: Sytuacja bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu uległa pogorszeniu Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej, lider OdNowy: - Żaden kraj członkowski (Unii Europejskiej. red) nie może sobie takiego… » więcej 2023-04-17, godz. 17:45 Mniej deklarujących narodowość niemiecką. Poseł Galla: Może być to spowodowane narracją antyniemiecką W popołudniowym paśmie publicystycznym gościł poseł MN Ryszard Galla: - Czy rzeczywiście jest nas mniej moglibyśmy dyskutować, natomiast statystyka wskazuje… » więcej 2023-04-14, godz. 18:05 Red. Magdalena Ogórek m.in. o zmianach w ministerstwie rolnictwa, współpracy z USA i sondażu dot. przywództwa na … Mamy zmianę na stanowisku ministra rolnictwa. Czy to wystarczy, by zatrzymać napływ towarów rolnych do Polski z Ukrainy, co szkodzi polskim farmerom? Jak odbierać… » więcej 2023-04-13, godz. 18:00 "Pracodawcy i związkowcy" o wyrównaniu płac kobiet i mężczyzn oraz jawności wynagrodzeń Parlament Europejski chce zniesienia tajemnicy wynagrodzeń, by skutecznie wyrównywać płace kobiet i mężczyzn. Pracodawcom, którzy nie będą przestrzegać… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »