Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach…
2023-02-08, 18:15 Autor: Ireneusz Prochera

Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach dla finansów samorządowych

Łukasz Sowada o polityce, lokalnym piśmie i zagrożeniach dla finansów samorządowych
- Polityki jest coraz więcej w samorządach, ale chyba dlatego, że samorządowcy dostrzegają że się wokół nich nie do końca dobrze dzieje - mówił przewodniczący Rady Miasta Opola (Klub Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego), uzasadniając swoje zaangażowanie w ruchu "Tak dla Polski".
Odnosząc się do kontrowersji pisma Czas na Opole, które według opozycji, ma uprawiać propoagandę na rzecz obecnych władz stolicy regionu, Łukasz Sowada stwierdził, że nie jest to prawda. Wskazał, że coraz więcej samorządów w kraju wydaje takie pisma, co ma wynikać z deficytu równego dostępu do mediów i potrzeby informowania mieszkanców, co się wokół nich dzieje.

A odnosząc sią do stanu finansów miasta, Łukasz Sowada podkreślił, że nie było ze strony organów kontrolnych, takich jak RIO, zastrzeżeń do bezpieczeństwa budżetu. Wyraził przy tym ubolewanie, że po zmianach podatkowych znacząco spadły dochody samorządów z udziału w podatkach płaconych przez mieszkańców do kasy państwa.
Z Łukaszem Sowadą rozmawia Ireneusz Prochera (08.02.2023)

Zobacz także

2023-05-08, godz. 17:47 Jakie poglądy polityczne mają młodzi Polacy oraz czy się zmieniają? W programie Młoda Polityka rozmawialiśmy m.in. o inicjatywie „Chrońmy dzieci” oraz o wnioskach z raportu "Polityczny portret młodych Polaków" przygotowanego… » więcej 2023-05-05, godz. 18:15 Magdalena Ogórek i jej "Suma tygodnia" Tydzień, choć krótki, bo z długim majowym weekendem, przyniósł istotne wydarzenia w polityce. Solidarna Polska na konwencji zmieniła nazwę na Suwerenna… » więcej 2023-05-04, godz. 18:00 W debacie "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" o podejściu do pracy Pokolenia Z Kilka dni temu obchodzone było Święto Pracy w Polsce i na świecie. Dlatego w czwartkowej debacie pracodawców i związkowców rozmawialiśmy o Pokoleniu Z… » więcej 2023-04-28, godz. 18:45 Wiceminister Ociepa o tym co spadło w lesie pod Bydgoszczą, liberalizacji dostępu do broni i złamaniu uchwały kra… - Trudno jest rozstrzygać z czym mamy do czynienie, jak będzie jasne to na pewno będziemy to komunikować - powiedział wiceminister obrony Marcin Ociepa, pytany… » więcej 2023-04-28, godz. 18:00 Magdalena Ogórek w "Sumie tygodnia" o przedwyborczych sojuszach, podziałach i układnkach PSL i Polska 2050 razem do wyborów, ale osobno w sejmie, Paweł Kukiz na liście wyborczej Zjednoczonej Prawicy, Solidarna Polska zmienia nazwę, Donald Tusk… » więcej 2023-04-27, godz. 18:00 Pracodawcy i związkowcy o zmianach w kodeksie pracy W środę (26.04) weszły w życie zmiany w kodeksie pracy. To między innymi nowe urlopy płatne i bezpłatne, elastyczny czas pracy dla wychowujących dzieci… » więcej 2023-04-26, godz. 20:00 Konrad Gęsiarz o budowie nowej siedziby zespołu szkół, certyfikacie W Publicystyce w Radiu Opole gościem samorządowej środy Konrad Gęsiarz, starosta powiatu namysłowskiego. Powiedział o postępach prac na budowie nowej siedziby… » więcej 2023-04-26, godz. 18:00 Karina Kozłowska z Agrounii o powodach protestów i postulatach rolników W popołudniowym programie publicystycznym Radia Opole gościła Karina Kozłowska. Rozmowa z działaczką Agrounii została zarejestrowana w dzień protestów… » więcej 2023-04-25, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (25.04.2023) Gościem w dzisiejszym magazynie "SPIĘCIE" był poseł Michał Jach, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej. Redaktorzy Michał Rachoń i Piotr Cywiński postanowili… » więcej 2023-04-24, godz. 20:00 Włodzimierz Skalik: Konfederację zakładały i tworzą nadal trzy środowiska polityczne Gościem Parlamentarnego Poniedziałku był Włodzimierz Skalik z Konfederacji Korony Polskiej, jednego z ugrupowań występujących pod szyldem "Konfederacja"… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »