Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Dariusz Byczkowski o budżecie, rocznicy obrony województwa…
2023-02-01, 18:01 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Byczkowski o budżecie, rocznicy obrony województwa i muzeum kresowym

Dariusz Byczkowski o budżecie, rocznicy obrony województwa i muzeum kresowym
- Projekt muzeum kresowego jest pilotowany przez ministerstwo kultury, które gwarantuje tez środki, więc nie ma zagrożenia finansowego dla powstania placówki - zapewnia dr Dariusz Byczkowski, radny wojewódzki a zarazem dyrektor Muzeum Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, mówiąc o powstającym Muzeum Kresowym. Podkreśla jednak, że projekt wymaga bardzo starannego przygotowania, stąd choćby prowadzone obecnie prace archeologiczne.
-Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach, jedyne co pewne to zmiany. Te wszystkie propozycje, które zostały przedstawione myśmy zaakceptowali jako opozycja i będziemy wspólnie pracowali nad tym, żeby te wszystkie środki, a przede wszystkim z nowej unijnej perspektywy budżetowej, zostały wykorzystane - mówił radny Byczkowski, odnosząc się do poprawek, jakie zostały wprowadzone do budżetu województwa w czasie ostatniej sesji Sejmiku.

Dariusz Byczkowski podkreślał także wagę rezolucji przyjętej przez Sejmik, dla uhonorowania 25-lecia obrony województwa opolskiego.

Zobacz także

2023-04-26, godz. 18:00 Karina Kozłowska z Agrounii o powodach protestów i postulatach rolników W popołudniowym programie publicystycznym Radia Opole gościła Karina Kozłowska. Rozmowa z działaczką Agrounii została zarejestrowana w dzień protestów… » więcej 2023-04-25, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (25.04.2023) Gościem w dzisiejszym magazynie "SPIĘCIE" był poseł Michał Jach, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej. Redaktorzy Michał Rachoń i Piotr Cywiński postanowili… » więcej 2023-04-24, godz. 20:00 Włodzimierz Skalik: Konfederację zakładały i tworzą nadal trzy środowiska polityczne Gościem Parlamentarnego Poniedziałku był Włodzimierz Skalik z Konfederacji Korony Polskiej, jednego z ugrupowań występujących pod szyldem "Konfederacja"… » więcej 2023-04-24, godz. 18:00 Katarzyna Czochara: PiS pokazało, że w tym trudnym dla Polski okresie staje na wysokości zadania W Parlamentarnym Poniedziałku sporo o tym, co mówią nam ostatnie sondaże. A widać w nich m.in., że Zjednoczona Prawica łapie drugi oddech, bo dostrzegalnie… » więcej 2023-04-21, godz. 17:45 Suma tygodnia Magdaleny Ogórek o: Fit for 55, 80. rocznicy powstanie w getcie warszawskim i pozwie Wadowic ws. reportażu… W Sumie tygodnia Magdalena Ogórek skomentowała przegłosowanie przez Parlament Europejski pakietu Fit for 55. To prawo o klimacie, w dokumencie zapisano zmniejszenie… » więcej 2023-04-20, godz. 18:00 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Przez Francję przetacza się fala protestów, ale wydłużenie czasu pracy wydaje się nieuniknione. Czy działania francuskiego rządu posłużą innym władzom… » więcej 2023-04-19, godz. 19:00 Burmistrz Otmuchowa o wsparciu dla budynków wielorodzinnych i Lecie Kwiatów - Mam nadzieję, że to nie będzie program jednoroczny, bo jest bardzo potrzebny - tak Jan Woźniak, określił program "Ciepłe Mieszkanie", do którego gmina… » więcej 2023-04-19, godz. 17:45 Burmistrz Paczkowa o wysokich rachunkach za energię -Gminę przestaje być stać, by pokryć rachunki za energię jakie ostatnio przychodzą. Nie jesteśmy jedyną gminą, która ma takie kłopoty ze sprzedawcą… » więcej 2023-04-18, godz. 18:01 Magazyn krajowy (18.04.2023) W ramach audycji "Publicystyka w Radiu Opole" zapraszamy na magazyn krajowy, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata polityki krajowej. Wydarzenia… » więcej 2023-04-17, godz. 20:30 Marcin Ociepa: Sytuacja bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu uległa pogorszeniu Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi opolskiej, lider OdNowy: - Żaden kraj członkowski (Unii Europejskiej. red) nie może sobie takiego… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »