Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm…
2022-12-05, 21:15 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie

Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie
- To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.
Tak skomentował wydarzenia z zeszłego tygodnia, kiedy to po uzgodnieniu przez wszystkie ugrupowania treści uchwały mówiącej, że Rosja to państwo wspierające terroryzm, Antonii Macierewicz wniósł poprawkę z zapisem, że Rosja jest też odpowiedzialna za katastrofę smoleńską.
- To nie była decyzja Prawa i Sprawiedliwości, wielu ich posłów było zdziwionych. Pod poprawką jest podpis szefa klubu PiS pana Terleckiego. To więc była zaplanowana zagrywka przez pana Kaczyńskiego i Terleckiego. Głupia, bo nic nie wnosząca a w Rosji mogli szampany otwierać, chwalić się tym, że polski sejm nie przegłosował, że Rosja wspiera terroryzm - mówił w Otwartym Mikrofonie Michał Kalinowski.

Pytany o to jak idzie zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wprowadzeniu tzw wdowiej renty.
- Świetnie idzie. Tam chodzi, przypomnę, o to, że w przypadku śmierci małżonka dostajemy 100 % swojej emerytury i 50% jego. Byliśmy na spotkaniach z organizacjami emeryckimi w Krapkowicach i Kędzierzynie-Koźlu. Zamierzają nam pomagać w zbieraniu podpisów.

Zobacz także

2022-12-23, godz. 17:30 Alicja Gawinek prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o prawach wolontariuszy Z prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Alicją Gawinek rozmawiamy o tym, na co powinien zwrócić uwagę wolontariusz angażując się… » więcej 2022-12-23, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" - Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia polityczne m.in. wizytę prezydenta… W tym tygodniu redaktor Magdalena Ogórek skupiła się na przyjeździe Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. To byla bardzo ważna… » więcej 2022-12-22, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (22.12.2022) W debacie nasi komentatorzy dyskutowali na temat pomysłu zrównania emerytur ZUS i KRUS, a także o 4-dniowym tygodniu pracy. Coraz częściej słyszymy o sytuacjach… » więcej 2022-12-21, godz. 17:01 Z Adrianem Surowcem i Dominiką Laskowską-Mrocheń z MOPR o pieczy zastępczej Od nowego roku zmienia się wiele przepisów, w tym dotyczące pieczy zastępczej. Przykładowo, od stycznia wzrosną wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych… » więcej 2022-12-21, godz. 17:30 Marek Pietruszka o staraniach Strzeleczek o przywrócenie praw miejskich Strzeleczki rozpoczynają starania o przywrócenie praw miejskich. To może nastąpić 1 stycznia 2024 roku. Pozyskanie praw miejskich wiąże się m.in. ze spełnieniem… » więcej 2022-12-21, godz. 11:45 „Co tam panie w polityce?” - posłuchaj komentarza Piotra Goćka W kolejnej odsłonie cyklu „Co tam panie w polityce?” Piotr Gociek skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne, wśród nich m.in. unijne porozumienie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Tomasz Kostuś o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem był poseł Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej, z którym prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń w Sejmie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Violetta Porowska o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem była posłanka Violetta Porowska z Prawa i Sprawiedliwości, z którą prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń… » więcej 2022-12-16, godz. 17:00 Red. Magdalena Ogórek o targach wokół KPO, wecie prezydenta i... rekordowych cenach za polską sztukę - To, co się dzieje wokół polskiego KPO jest niewiarygodne! - mówi red. Magdalena Ogórek, komentując ostatnie wydarzenia związane z kwestionowaniem przez… » więcej 2022-12-16, godz. 17:45 Alicja Gawinek o świątecznym wolontariacie Prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zwróciła uwagę, że nadchodzący okres świąteczny to nadal czas wytężonej pracy dla wolontariuszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »