Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry…
2023-05-25, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski m.in. o przygotowaniach do 60 KFPP
- Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił w Porannej Rozmowy Radia Opole, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o to czy stadion przy ul. Północnej będzie w ostatecznym rozrachunku droższy.
Prezydent podkreślał, że koszt budowy stadionu jest porównywalny z kosztem budowy dworca wschodniego i centrum przesiadkowego czy z trzema kilometrami obwodnicy.
Arkadiusz Wiśniewski odniósł się także to wspólnego apelu prezydentów Opola, Katowic i Sosnowca o rządowe wsparcie dla budowy obiektów sportowych.
- Chcemy być traktowani sprawiedliwie. Okazało się, że taką dotację dostaje Chorzów. Opole też ma piękne sportowe tradycje - dodał prezydent Wiśniewski.
Poinformował także, że trwają przygotowania do modernizacji stadionu Kolejarza. Są pieniądze na sporządzenie dokumentacji budowy.

Pytany o zbliżający się 60. KFPP prezydent Opola, o układ i zawartość koncertów odpowiedział:
- Ja nigdy nie jestem zadowolony. Każdy ma swoją własną listę, trzeba trafić. To jest jednak 60. festiwal i musi być dużo wspominkowych rzeczy, ale telewizja jest znana z tego, że takie koncerty potrafi dobrze zrealizować. - mówił prezydent. Podkreślał przy tym, że, że historia i teraźniejszość jest silnie związana z festiwalem, o czym przypomina mnóstwo miejsc, aleja gwiazd, murale itp.

Arkadiusz Wiśniewski mówił także o poczatku przyjmowania wniosków do 10.Budżetu Obywatelskiego oraz swoich ambicjach politycznych.

Zobacz także

2023-07-24, godz. 11:07 Rzecznik opolskich strażaków Łukasz Nowak o pożarach w Grecji -Polscy strażacy w okolicach Aten dogaszają pożary i pilnują, by nie pojawiły się nowe ogniska. Zluzowali z tych stanowisk greckich kolegów, którzy zostali… » więcej 2023-07-21, godz. 08:33 Barbara Zwierzewicz o programie 800+ i promującym go pikniku -Z punktu widzenia osób korzystających dotąd z programu 500+ , wprowadzenie 800+ oznaczać będzie tylko wyższą kwotę na koncie. Zasady programu pozstaną… » więcej 2023-07-20, godz. 08:42 Mariusz Staszewski o 42.Klubowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym -W świecie wędkarskim to mozna powiedzieć taki mundial. Jest to naprawdę wysokiej rangi impreza. I sukcesem jest pozyskanie takiej imprezy. Choć kosztuje… » więcej 2023-07-19, godz. 09:00 Poseł Katarzyna Czochara o szansach na odbudowę "Aleksandrówki" - Nie było takiego momentu żebym zwątpiła w szansę na przywrócenie do życia "Aleksandrówki". Uważałam od samego poczatku, że sprawa "Aleksandrówki"… » więcej 2023-07-18, godz. 10:21 Marek Tomków o zmianach w refundacji leków i zaostrzaniu przepisów dotyczących sieci aptek -Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale to też jest swego rodzaju inwestycja. Jeśli ci pacjenci będą brali regularnie leki, to nie będą tak często lądowali… » więcej 2023-07-17, godz. 08:39 Marcin Ociepa o ostatnim szczycie NATO, zakupach zbrojeniowych oraz ustawie o rewitalizacji Odry - Z całą pewnością jesteśmy bezpieczniejsi niż przed szczytem, gdyż przyjęto bardzo konkretne plany obronne. I to jest postęp. Sojusz ze swej istoty jest… » więcej 2023-07-14, godz. 09:26 Krzysztof Chmiel, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego o obecności ITD na Master Truck Show - Na Master Trucku jesteśmy prawie od początku, natomiast honorowy patronat ma Główny Inspektor Transportu Drogowego, pan Alvin Gajadhur, który też będzie… » więcej 2023-07-13, godz. 09:19 Dr Tomasz Pawłuszko o konsekwencjach decyzji podjętych na szczycie NATO w Wilnie - Wydaje mi się, że Ukraina nie powinna być po szczycie rozczarowana. To oburzenie Wołodymira Żełeńskiego pierwszego dnia szczytu było trochę teatralne… » więcej 2023-07-12, godz. 09:29 Mł. kpt Łukasz Nowak o licznych pożarach pól i ściernisk w ostatnich dniach - W tym roku odnotowaliśmy bardzo duży pik statystyczny jeśli chodzi o pożary w krótkim okresie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kp. Łukasz… » więcej 2023-07-11, godz. 08:30 Historyk Marek Białokur o 80. rocznicy rzezi wołyńskiej - Nie miałem oczekiwań, że w związku z 80. rocznicą rzezi wołyńskiej dojdzie do jakiegoś przełomu po stronie ukraińskiej w uznaniu swoich win. Trochę… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »