Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
2023-02-15, 08:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
- Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator oświaty.
W województwie opolskim trwają ferie zimowe, kuratorium oświaty kontroluje w jakich warunkach i czy zgodnie z wymogami wypoczywają dzieci i młodzież.
Jak powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole, w poprzednich tygodniach, kiedy ferie miały inne województwa, na terenie Opolszczyzny było zaledwie kilka zgłoszonych pobytów wypoczynkowych uczniów.
- W tym roku było ich wyjątkowo mało, ale teraz mamy znacznie więcej zgłoszeń wypoczynku na terenie województwa, niż poza nim. Mamy co kontrolować.

Wynika że uczniowie z pozostałych regionów kraju na Opolszczyznę na ferie nie przyjechali, za to mieszkający tutaj, ferie spędzają na terenie województwa.

- Podczas kontroli sprawdzamy liczbę wychowawców i ich kwalifikacje, czy jest dziennik zajęć i warunki w jakich przebywają dzieci.
Pierwsze kontrole wykazały niewielkie uchybienia. - Na przykład brak książki wypadków czy książki kontroli.

Kurator oświaty przypominał także, że każda zorganizowana forma wypoczynku dzieci i młodzieży musi być do kuratorium zgłoszona. Nawet ta, która nie jest organizowana przez szkołę. Obowiązek ten mają także biura podróży, parafie, fundacje i stowarzyszenia.

W Porannej Rozmowie Radia Opole mówiliśmy także o tegorocznym egzaminie maturalnym.

- Mamy w tym roku nową formułę matury dla licealistów - przypomina opolski kurator oświaty. - Wymagania egzaminacyjne ze względu na COVID zostały trochę zmniejszone, zrezygnowano z niektórych lektur, w przypadku matematyki będzie mniej zadań, w przypadku języka angielskiego zakres materiału także jest mniejszy. Wraca egzamin ustny, natomiast jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy, który miał być z progiem zdawalności, to tego progu na razie nie ma, trzeba do tego egzaminu przystąpić.

W internetowej części rozmowy kurator Siek podsumował konferencję naukową, która odbyła się w zeszłym tygodniu, a dotyczyła nauki włączającej dzieci ze spektrum autyzmu. Problem tych zaburzeń dotyczy coraz większej liczby dzieci.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.

Zobacz także

2023-07-19, godz. 09:00 Poseł Katarzyna Czochara o szansach na odbudowę "Aleksandrówki" - Nie było takiego momentu żebym zwątpiła w szansę na przywrócenie do życia "Aleksandrówki". Uważałam od samego poczatku, że sprawa "Aleksandrówki"… » więcej 2023-07-18, godz. 10:21 Marek Tomków o zmianach w refundacji leków i zaostrzaniu przepisów dotyczących sieci aptek -Może zabrzmi to nieco brutalnie, ale to też jest swego rodzaju inwestycja. Jeśli ci pacjenci będą brali regularnie leki, to nie będą tak często lądowali… » więcej 2023-07-17, godz. 08:39 Marcin Ociepa o ostatnim szczycie NATO, zakupach zbrojeniowych oraz ustawie o rewitalizacji Odry - Z całą pewnością jesteśmy bezpieczniejsi niż przed szczytem, gdyż przyjęto bardzo konkretne plany obronne. I to jest postęp. Sojusz ze swej istoty jest… » więcej 2023-07-14, godz. 09:26 Krzysztof Chmiel, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego o obecności ITD na Master Truck Show - Na Master Trucku jesteśmy prawie od początku, natomiast honorowy patronat ma Główny Inspektor Transportu Drogowego, pan Alvin Gajadhur, który też będzie… » więcej 2023-07-13, godz. 09:19 Dr Tomasz Pawłuszko o konsekwencjach decyzji podjętych na szczycie NATO w Wilnie - Wydaje mi się, że Ukraina nie powinna być po szczycie rozczarowana. To oburzenie Wołodymira Żełeńskiego pierwszego dnia szczytu było trochę teatralne… » więcej 2023-07-12, godz. 09:29 Mł. kpt Łukasz Nowak o licznych pożarach pól i ściernisk w ostatnich dniach - W tym roku odnotowaliśmy bardzo duży pik statystyczny jeśli chodzi o pożary w krótkim okresie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole mł. kp. Łukasz… » więcej 2023-07-11, godz. 08:30 Historyk Marek Białokur o 80. rocznicy rzezi wołyńskiej - Nie miałem oczekiwań, że w związku z 80. rocznicą rzezi wołyńskiej dojdzie do jakiegoś przełomu po stronie ukraińskiej w uznaniu swoich win. Trochę… » więcej 2023-07-10, godz. 09:15 Agnieszka Kobierska o zachorowaniach kotów na ptasią grypę W Opolskiem potwierdzono dwa przypadki zarażenia się kotów grypą ptaków w powiatach namysłowskim oraz nyskim - poinformowała - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-07-07, godz. 09:10 Wojewoda Kłosowski o 800+ i referendum w sprawie relokacji imigrantów - Te osoby nazywam "dobrymi wujkami", jeszcze kilka lat temu byli przeciwko 500 plus - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Kłosowski, pełnomocnik… » więcej 2023-07-06, godz. 09:08 Andrzej Jakiel o tym, czy "Bezpieczny kredyt 2%" wpłynie na rynek mieszkaniowy na Opolszczyźnie Mieszkania nie powinny podrożeć, nie powinno być też istotnego zwiększenia zainteresowania kupnem lokali - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »