Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
2023-02-15, 08:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
- Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator oświaty.
W województwie opolskim trwają ferie zimowe, kuratorium oświaty kontroluje w jakich warunkach i czy zgodnie z wymogami wypoczywają dzieci i młodzież.
Jak powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole, w poprzednich tygodniach, kiedy ferie miały inne województwa, na terenie Opolszczyzny było zaledwie kilka zgłoszonych pobytów wypoczynkowych uczniów.
- W tym roku było ich wyjątkowo mało, ale teraz mamy znacznie więcej zgłoszeń wypoczynku na terenie województwa, niż poza nim. Mamy co kontrolować.

Wynika że uczniowie z pozostałych regionów kraju na Opolszczyznę na ferie nie przyjechali, za to mieszkający tutaj, ferie spędzają na terenie województwa.

- Podczas kontroli sprawdzamy liczbę wychowawców i ich kwalifikacje, czy jest dziennik zajęć i warunki w jakich przebywają dzieci.
Pierwsze kontrole wykazały niewielkie uchybienia. - Na przykład brak książki wypadków czy książki kontroli.

Kurator oświaty przypominał także, że każda zorganizowana forma wypoczynku dzieci i młodzieży musi być do kuratorium zgłoszona. Nawet ta, która nie jest organizowana przez szkołę. Obowiązek ten mają także biura podróży, parafie, fundacje i stowarzyszenia.

W Porannej Rozmowie Radia Opole mówiliśmy także o tegorocznym egzaminie maturalnym.

- Mamy w tym roku nową formułę matury dla licealistów - przypomina opolski kurator oświaty. - Wymagania egzaminacyjne ze względu na COVID zostały trochę zmniejszone, zrezygnowano z niektórych lektur, w przypadku matematyki będzie mniej zadań, w przypadku języka angielskiego zakres materiału także jest mniejszy. Wraca egzamin ustny, natomiast jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy, który miał być z progiem zdawalności, to tego progu na razie nie ma, trzeba do tego egzaminu przystąpić.

W internetowej części rozmowy kurator Siek podsumował konferencję naukową, która odbyła się w zeszłym tygodniu, a dotyczyła nauki włączającej dzieci ze spektrum autyzmu. Problem tych zaburzeń dotyczy coraz większej liczby dzieci.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.

Zobacz także

2023-09-05, godz. 09:00 Piotr Woźniak o konkurencyjnym kandydacie MN, pakcie senackim i agresji w życiu politycznym - Broń Boże, to nie jest żaden atak tylko racjonalne patrzenie na sprawę: jeśli pojawia się kolejny kandydat, na którego będą głosować wyborcy nie z… » więcej 2023-09-04, godz. 09:09 Witold Zembaczyński o fundacji związanej z Pawłem Kukizem i liście wyborczej PIS w regionie Porannym gościem Radia Opole w poniedziałek był poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Parlamentarzystę pytaliśmy o pomysły na kampanię wyborczą… » więcej 2023-09-01, godz. 08:50 Paweł Kukiz o "jedynce" na liście PiS-u, pieniądzach dla Fundacji Potrafisz Polsko i nawoływaniu do plucia w twarz - Ja będę świętować, jeśli uda się w końcu, po blisko 25 latach, uchwalić te postulaty, o które walczę - powiedział gość Radia Opole, poseł Paweł… » więcej 2023-08-31, godz. 09:07 Grzegorz Peczkis o planach powrotu do senatu, przyszłości portu w Kędzierzynie-Koźlu i reparacjach wojennych od Ni… - Jest to coś, za czym rzeczywiście można się stęsknić - tak o powrocie do polityki powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, senator PiS IX kadencji… » więcej 2023-08-30, godz. 08:47 Rafał Tkacz o zgłoszeniach do obwodowych komisji wyborczych i głosowaniu w ogólnokrajowym referendum - Do komisji wyborczej można zgłosić się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin i my w Krajowym Biurze Wyborczym w Opolu na Piastowskiej przyjmujemy… » więcej 2023-08-29, godz. 08:51 Michał Siek o brakujących nauczycielach, zarobkach w polskich szkołach i wynikach matur - Jeśli chodzi o pełne etaty, to brakuje nam około 200 nauczycieli. To około 1 procent całości. W przypadku pozostałych wakatów, chodzi o wymiar pracy… » więcej 2023-08-24, godz. 20:01 Wojciech Dąbrowski o rynku energii elektrycznej w Polsce, a także planach wobec Elektrowni Opole - Dzisiaj ceny energii w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. W internecie pojawia się wiele fake newsów, że ceny w Polsce są wysokie i oczywiście… » więcej 2023-08-24, godz. 18:14 Tomasz Siemoniak o starcie w wyborach z opolskiego okręgu - Województwo opolskie jest superważne na mapie politycznej Polski i liderowanie liście tutaj jest po prostu zaszczytem - oceniał w porannej rozmowie Radia… » więcej 2023-08-24, godz. 08:48 Wojciech Jarczak o walce z nielegalnymi składowiskami odpadów i złotej aldze w Januszkowicach - Mimo, że o niektórych miejscach wiemy od lat, cały proces, czyli ustalanie właściciela, próba wyegzekwowania usunięcia tych odpadów, to procesy czasochłonne… » więcej 2023-08-22, godz. 09:03 Szymon Ogłaza o kolei regionalnej i wykluczeniu transportowym - To są ciągle te same problemy, problemy taborowe [...] Rezerwy nie mamy, dlatego że oprócz napraw okresowych, zdarzają się również wypadki. I to jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »